Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.C.Junckeris susitikimą su Kinija pradėjo pažadu tvirtai laikytis įsipareigojimų dėl kovos su klimato kaita

Jeanas-Claude'as Junckeris ir Li Keqiangas
X01164 / Jeanas-Claude'as Junckeris ir Li Keqiangas
Šaltinis: BNS
0
A A

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris penktadienį pradėdamas susitikimą su Kinija pareiškė, kad negali būti „jokio atsitraukimo“ nuo Paryžiaus klimato kaitos sutarties, iš kurios pasitraukė JAV.

„Nėra jokio atsitraukimo nuo Paryžiaus sutarties“, – sakė J.-C.Junckeris, Briuselyje pradėdamas derybas su Kinijos premjeru Li Keqiangu dėl prekybos ir klimato.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paskelbė, kad Amerika traukiasi iš Paryžiaus susitarimo, kuris esą yra pernelyg švelnus Kinijai, Indijai ir Europai.

Kinija ir JAV – atitinkamai pirmoji ir antroji pagal taršą pasaulio valstybės – drauge yra atsakingos už maždaug 40 proc. pasaulinės taršos ir ekspertai perspėjo, jog gyvybiškai svarbu, kad abi šios šalys dalyvautų Paryžiaus susitarime.

Tačiau Kinija jau investuoja milijardus į „švarios“ energijos infrastruktūrą, o jos lyderiai bando mažinti liūdnai garsėjantį oro užterštumą didžiausiuose šalies miestuose, tarp jų – Pekine.

J.C.Junckeris: „Ir tuo padaromas pareiškimas pasauliui: nėra atbulinės pavaros energetinei pereigai, nėra jokio atsitraukimo nuo Paryžiaus sutarties.“

„Mūsų bendra lyderystė verslui, investuotojams ir mokslininkams Europoje, Kinijoje ir visame pasaulyje suteikia tikrumą, kurio jiems reikia norint kurti pasaulinę mažai anglies (dvideginio išmetančią) ekonomiką“, – penktadienį sakė J.-C.Junckeris.

„Ir tuo padaromas pareiškimas pasauliui: nėra atbulinės pavaros energetinei pereigai, nėra jokio atsitraukimo nuo Paryžiaus sutarties“, – pabrėžė Europos Komisijos pirmininkas.

Li Keqiangas savo ruožtu sakė: „Mums reikia laikytis taisyklių, ypač – daugiašalių taisyklių. Šiame pasaulyje be taisyklių gyventume džiunglėse. Kinija visuomet laikosi daugiašalių taisyklių, tarp jų – PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) taisyklių.“

Kiek anksčiau penktadienį Kinijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Pekinas laikysis Paryžiaus klimato susitarimo ir kad tai yra „atsakomybė, kurią Kinija prisiėmė kaip atsakinga didelė šalis“.

„Manome, kad Paryžiaus susitarimas atspindi plačiausią tarptautinės bendrijos sutarimą kalbant apie klimato kaitą, ir šalys turėtų branginti šį sunkiai pasiektą rezultatą“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

„Taip pat girdime, kad mūsų veiksmus ir vadovaujamą vaidmenį sveikina tarptautinė bendrija, – žurnalistams sakė Hua Chunying. – Mes uoliai vykdysime savo įsipareigojimus.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min