15min be reklamos
2022 12 07, 16:25

J.Stoltenbergas apie sprogimus Rusijos aerodromuose: Ukraina turi teisę gintis

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Ukraina turi teisę gintis nuo Rusijos atakų prieš jos miestus ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektus, praneša „Bloomberg“.
Engelso aerodromas
Engelso aerodromas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

J.Stoltenbergas tai pasakė atsakydamas į klausimus apie paskutinius sprogimus Rusijos aerodromų teritorijoje. Jis pridūrė, kad NATO turėtų būti pasirengusi sunkiems santykiams su Rusija ilgą laiką.

„Kai šis karas baigsis, tai nereiškia, kad grįšime prie kažkokių gerų ar normalių santykių su Rusija“, – sakė jis.

Anksčiau JAV pareiškė neteikianti Ukrainai ginklų, kurie leistų smogti Rusijos teritorijoje, taip pat neskatino Kijevo griebtis tokių veiksmų.

Priminsime, kad NATO generalinis sekretorius pareiškė, kad Rusija, prieš pavasarį pradėdama didesnį puolimą, bando įšaldyti karą Ukrainoje.

Smūgiai Rusijos teritorijai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį susitiko su aukščiausio rango pareigūnais aptarti šalies vidaus saugumo reikalų, Kremliui pareiškus, kad naujausios dronų atakos, dėl kurių kaltina Ukrainą, kelia pavojų šaliai.

Anksčiau antradienį, kitą dieną po to, kai Maskva apkaltino Kyjivą dėl dronų smūgių dviejuose aerodromuose, valdžios institucijos pranešė, kad dronas smogė netoli kitos oro bazės su Ukraina besiribojančiame Rusijos Kursko regione.

Pirmadienį įvykę bepiločių lėktuvų smūgiai buvo labai neįprasti, turint omenyje, kad abi bazės yra už šimtų kilometrų nuo sienos su Ukraina.

Antradienį Kremlius pranešė, kad V.Putinas sušaukė Saugumo tarybos posėdį, kuriame buvo aptarta, kaip užtikrinti valstybės „vidaus saugumą“. Jokių kitų detalių nepateikta.

Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, atskirai kalbėdamas su žurnalistais, sakė, kad valdžios institucijos imasi „būtinų“ priemonių, kad apsaugotų šalį nuo išpuolių, dėl kurių kaltina Ukrainą.

„Žinoma, Ukrainos režimo atvirai deklaruojamas planas tęsti tokius teroro aktus yra pavojingas veiksnys“, – teigė D.Peskovas, paklaustas apie dronų smūgius.

Anksčiau antradienį Kursko gubernatorius Romanas Starovoitas sakė, kad dėl bepiločio lėktuvo atakos netoli vietinio aerodromo užsidegė naftos rezervuaras. Nukentėjusiųjų nebuvo, o R.Starovoitas nenurodė, iš kur dronas atskrido.

Pirmadienį Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad Ukraina „sovietų gamybos dronais bandė smogti“ Djagilevo aerodromui centrinėje Riazanės srityje ir Engelso aerodromui Saratovo srityje.

Engelsas yra šalies strateginių lėktuvų, Kyjivo teigimu, naudojamų atakoms prieš Ukrainą, bazė.

Per šiuos smūgius žuvo trys kariai ir dar keturi buvo sužeisti, nurodė ministerija, nepateikdama daugiau informacijos. Taip pat buvo nežymiai apgadinti du lėktuvai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min