Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

J.Stoltenbergas: NATO apgalvotai atsakys į Rusijos pasitraukimą iš INF sutarties

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, jog dar per anksti kalbėti apie Aljanso atsaką į Rusijos sprendimą sustabdyti dalyvavimą svarbioje Šaltojo karo laikų nusiginklavimo sutartyje, bet pažadėjo, kad sąjungininkai gerai apgalvos savo veiksmus.
Jensas Stoltenbergas NATO viršūnių susitikime
Jensas Stoltenbergas NATO viršūnių susitikime / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Kol kas per anksti kalbėti, kaip tai atsilieps NATO. Tačiau galiu pasakyti, kad mūsų atsakas bus gerai apgalvotas ir koordinuotas tarp Aljanso narių“, – pabrėžė jis per bendrą spaudos konferenciją su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda.

NATO vadovas taip pat patikino, kad Aljansas neturi planų dislokuoti Europoje naujų raketų.

„Neketiname dislokuoti Europoje naujų antžeminių raketų“, – pareiškė jis.

Jungtinės Valstijos vasario 2 dieną pareiškė, kad pradeda šešių mėnesių trukmės pasitraukimo iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties procesą, jeigu Rusija nesunaikins antžeminio bazavimo raketų sistemų 9M729, anot Vašingtono, pažeidžiančių šį Šaltojo karo laikų susitarimą.

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas oficialiai sustabdė Maskvos dalyvavimą šiame pakte. Pasak Kremliaus, toks sprendimas buvo priimtas „Jungtinėms Valstijoms pažeidus savo įsipareigojimus, prisiimtus pagal šią sutartį“.

INF sutartį 1987 metais pasirašė JAV prezidentas Ronaldas Reaganas ir Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas. Ji padėjo išspręsti krizę dėl branduoliniais užtaisais apginkluotų sovietų raketų, nutaikytų į Vakarų šalių sostines. Šiuo paktu taip pat buvo uždraustos 500–5500 km nuotolio antžeminės raketos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius