Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Tymošenko šalininkai: jei ne rinkimų pažeidimai, ji būtų laimėjusi

J.Tymošenko
„Scanpix“ nuotr. / J.Tymošenko
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos prezidento rinkimus, kaip rodo oficialūs duomenys, pralaimėjusios Julijos Tymošenko rėmėjai kaltina jų nugalėtojo Viktoro Janukovyčiaus komandą sukčiavimu per balsavimą. Esą jei Rytų Ukrainoje būtų buvę balsuota sąžiningai, laimėjusi būtų J.Tymošenko.

Ukrainos parlamento narys, J.Tymošenko bloko frakcijos atstovas Olehas Ševčukas paskelbė,
esą Lugansko regione maždaug 120 tūkst. rinkėjų buvo organizuotai vežami į rinkimų apylinkes, praneša „Ukranian News“.

„Mūsų žiniomis, apie 120 tūkst. rinkėjų buvo apgalvotai pristatyti į balsavimo punktus. Jų vežimas buvo ne masinis, o totalinis. Visuomeninio transporto autobusai kursavo ne savo maršrutais, o vežė žmones į rinkimus, taip pat juos vežė taksi, greitosios pagalbos automobiliai, privatūs vežėjai. Turbūt tik katafalkai nevežė rinkėjų, tačiau nesu tuo tikras“,  – sakė O.Ševčukas.

Turbūt tik katafalkai nevežė rinkėjų, tačiau nesu tuo tikras, – sakė J.Tymošenko šalininkas.Pasak Ukrainos parlamentaro, tai buvo didžiausias, bet ne vienintelis prezidento antrojo rinkimų turo pažeidimas.

O.Ševčukas įsitikinęs, kad paviešinus visus klastojimo atvejus Rytų Ukrainoje, J.Tymošenko persvara prieš V.Janukovyčių būtų ne mažesnė nei 10 proc.

„Ukrainian News“ jau anksčiau pranešė, kad J.Tymošenko rinkimų kampanijos štabas Dnieptropetrovske apkaltino V.Janukovyčių remiančią Regionų partiją papirkus pusę milijono rinkėjų šiame regione.

Ukrainos premjerės rinkimų kampanijos štabas planuoja anuliuoti rinkimų rezultatus tose rinkimų apylinkėse, kur jos rėmėjams nebuvo leista dirbti rinkimų komisijoje. Esą daugiausia tokių atvejų pasitaikė Donecko regione.

Tarptautiniai rinkimų stebėtojai patvirtino, kad, jų duomenimis, prezidento rinkimus Ukrainoje galima laikyti teisėtais.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min