Tiesiogiai
2014-03-18 14:53

Japonija planuoja sankcijas Rusijai dėl Krymo okupacijos

Tokijas antradienį pranešė paskelbsiantis sankcijas Rusijai dėl sprendimo pripažinti veiksniu Krymo referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos, o Japonijos prekybos ministras atšaukė savo dalyvavimą Rusijos investuotojų forume.
Japonijos užsienio reikalų ministras Fumio Kishida ir Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas
Japonijos užsienio reikalų ministras Fumio Kishida ir Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Apgailestaujame, kad Rusija pripažino Krymo autonominės respublikos nepriklausomybę – žingsnį, pažeidžiantį Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą, – sakoma antradienį paskelbtame Japonijos URM pranešime. – Japonija įšaldys derybas dėl vizų režimo sušvelninimo, taip pat nepradės derybų dėl naujos investicijų sutarties, sutarties dėl kosmoso ir sutarties dėl rizikingos karinės veiklos prevencijos.“

Tuo tarpu prekybos ministras Toshimitsu Motegi, kuris trečiadienį planavo dalyvauti Tokijuje vyksiančiame Rusijos investuotojų forume, pareiškė negalėsiantis dalyvauti, nes turėsiantis būti parlamente, vienas jo ministerijos pareigūnas antradienį sakė naujienų agentūrai AFP.

Japonija importuoja iš Rusijos daug naftos ir suskystintų gamtinių dujų, todėl „mes atidžiai stebime, kaip ši padėtis paveiks“ mūsų ekonomiką, sakė T.Motegi.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą