TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonija praėjus dienai po katastrofos: pamažu aiškėja tragedijos mastai (atnaujinta 16.08 val.)

Katastrofos Japonijoje pasekmės
„Scanpix“ nuotr. / Katastrofos Japonijoje pasekmės
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijos gelbėtojai šeštadienį iš po sugriuvusių namų, drumzlino vandens ir šėlstančios ugnies traukė išgyvenusius žmones, tapusius itin galingo žemės drebėjimo ir jo sukeltos milžiniškos cunamio bangos, nusiaubusių šiaurės rytų Japonijos dalį, aukomis.

CNN duomenimis, žuvusiųjų skaičius šiuo metu siekia 900, dar 700 žmonių laikomi dingusiais be žinios. BBC duomenimis, baiminamasi, kad iš viso per katastrofą Japonijoje galėjo žūti apie 1 300 žmonių.

Širakavos mieste gelbėtojai bandė prisikasti iki 13 kaimynų, įstrigusių po nuolaužomis atsivėrusiai žemei prarijus jų namus. Jų artimieji ir draugai tyliai stovėjo šaltyje, stebėdami gelbėtojų darbą, melsdamiesi, laukdami, verkdami.

Teigiama, kad be elektros liko šeši milijonai namų ūkių, sudarantys daugiau nei 10 proc. visų Japonijos namų ūkių.Virš kai kurių kitų katastrofos nuniokotų teritorijų kariai šeštadienį praskrido sraigtasparniais, surinkdami žmones nuo pastatų stogų. Dar kitur gelbėtojams teko brautis per drumzliną vandenį, nešantis ant nugaros išgyvenusius žmones. Pavargę, purvais apsitaškę gyventojai klaidžiojo gatvėse, užkimštose aplamdytais automobiliais ir kitomis nuolaužomis.

Galingo penktadieninio žemės drebėjo epicentras buvo už 370 kilometrų į šiaurės rytus nuo Tokijo. Jis ir po jo sekusi cunamio banga nusiaubė prie šiaurės rytų pakrantės įsikūrusius miestus ir kaimus.

Žemės drebėjimas taip pat sutrikdė geležinkelių ir oro uostų veiklą. Dėl atšauktų skrydžių dviejuose Tokijo oro uostose penktadienį įstrigo mažiausiai 23 tūkst. žmonių, pranešė naujienų agentūra „Kyodo“. Šeštadienį skrydžiai iš ir į Japoniją buvo atnaujinti. Taip pat pradėjo veikti dalis geležinkelių.

Teigiama, kad be elektros liko šeši milijonai namų ūkių, sudarantys daugiau nei 10 proc. visų Japonijos namų ūkių. Kai kuriose katastrofos nuniokotose vietose keliuose susidarė spūstys, šeštadienį gyventojams, iš kurių tūkstančiai praleido naktį prieglaudose, bandant sugrįžti namo.

Daugelis žmonių užtvindė ir parduotuves, norėdami nusipirkti maisto atsargų.

Prie rytinių Japonijos krantų šeštadienį užregistruoti pakartotiniai požeminiai smūgiai, pranešama BBC tinklalapyje, kuris remiasi JAV geologijos tarnyba.

Pasak jos, minėtų smūgių stiprumas yra tarp 5,0 ir 6,8 magnitudės.

Japonijos pareigūnai kai kuriuose pakrantės rajonuose pradėjo gyventojų evakavimą, nes tikėtinas naujas cunamis, pranešė Japonijos žiniasklaida. Naujojo cunamio banga gali siekti dviejų metrų aukštį.

JAV karo laivai plaukia Japonijos link teikti humanitarinės pagalbos (papildyta 14.40 val.)

JAV karinių jūrų pajėgų 7-ojo laivyno laivai plaukia į Japoniją teikti humanitarinę pagalbą nuo žemės drebėjimo ir cunamio nukentėjusiems gyventojams, pranešė JAV televizijos bendrovė CNN.

Po penktadienį Japoniją sukrėtusio 8,9 balo žemės drebėjimo JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė tiesiąs pagalbos ranką japonams. Pasak CNN, JAV karo laivynas siunčiamas padėti jiems, gavus oficialų prašymą iš Tokijo.

Į Japoniją plaukia aštuoni septintojo laivyno karo laivai, registruoti JAV karinėje jūrų bazėje Jokosukoje. Pirmieji, iš Singapūro plaukiantys laivai Japoniją pasieks jau šeštadienį.

Viename laivų yra apie du tūkstančiai JAV jūrų pėstininkų. Dar vienas laivas, „Tortuga“ plaukia į Pietų Korėją, kad pakrautų transporto sraigtasparnius MH-53, kurių gali prireikti teikiant pagalbą.

Japonija po žemės drebėjimo paprašė Britanijos pagalbos

Japonija paprašė Didžiosios Britanijos pagalbos šeštadienį pranešė šios šalies Užsienio reikalų ministerija (URM).

URM atstovė pavirtino, kad Tokijas kepėsi pagalbos į britų vyriausybę, ir pridūrė, jog baigiama nuspręsti, kokia bus suteikta pagalba.

Penktadienį užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as sakė, kad Britanija galėtų siųsti aukų nustatymo, humanitarinės pagalbos, paieškų specialistus ir gelbėjimo būrius.

Reuters/Scanpix nuotr./Gelbėtojai dirba visiakai nusiaubtame Minamisanriko mieste.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gelbėtojai dirba visiškai nusiaubtame Minamisanriko mieste.

Pastarieji praėjusį mėnesį po žemės drebėjimo dirbo Kraisčerče Naujoje Zelandijoje, kur žuvo mažiausiai 166 žmonės.

Minamisanriko mieste be žinios dingo apie 10 tūkst. žmonių (papildyta 16.08 val.)

Mijagio prefektūros Minamisanriko mieste, smarkiai nukentėjusiame nuo žemės drebėjimo ir vėliau nusiaubtame cunamio, be žinios dingo daugiau kaip pusė gyventojų.

Vietos valdžia, pasak „Kyodo News“, pasigedo 9,5 tūkst. žmonių. Televizijos kanalas NHK tvirtina, kad dingusiųjų yra 10 tūkst. Iš viso mieste gyveno tik apie 17 tūkst. gyventojų.

Ši kraupi žinia kelis kartus padidina galimą Japonijos katastrofos aukų skaičių. Ligšioliniais paskaičiavimais žuvusiųjų galėjo būti apie 1,3 tūkst.


View Larger Map

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min