Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonija turės savo pirmąją naikintuvų pilotę

Japonija netrukus turės savo pirmą naikintuvų pilotę, ketvirtadienį pranešė šalies kariuomenė, filmo „Asai“ (Top Gun) įkvėptai karininkei nusprendus praskinti kelią į dangų kitoms moterims.
Misa Matsushima
Misa Matsushima / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Japonijos oro gynybos pajėgų leitenantė 26 metų Misa Matsushima trečiadienį baigė apmokymus valdyti naikintuvą „F-15s“ ir penktadienį bus oficialiai paskelbta naikintuvų pilote, sakoma trumpame ministerijos pranešime.

„Žavėjausi naikintuvų pilotais nuo tada, kai dar būdama pradinėje mokykloje pamačiau filmą „Asai“, – sakė ji vietos žiniasklaidai.

„Norėčiau toliau sunkiai dirbti ir gerai atlikti savo pareigas (ne tik dėl savęs), bet ir dėl kitų moterų, kurios pasirinks šį kelią ateityje“, – pridūrė M.Matsushima.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Misa Matsushima
AFP/„Scanpix“ nuotr./Misa Matsushima

1993 metais Japonijos oro pajėgos nusprendė atverti kelią moterims tarnauti šiose pajėgose. Tačiau jos negalėjo įgyti naikintuvų ir žvalgybinių lėktuvų pilotų kvalifikacijos.

2015 metais ši išimtis buvo panaikinta ir M.Matsushimai atsirado galimybė tapti naikintuvų pilote. Jos pavyzdžiu pasekė dar trys moterys, kuriuos šiuo metu yra apmokomos valdyti šiuos lėktuvus.

Maždaug 228 tūkst. karių turinčiose Japonijos pajėgose moterų yra vos 6,4 proc.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe ragina šalies verslo kompanijas patikėti daugiau vadovaujančių postų moterims, tačiau kol kas padėtis iš pažiūros nesikeičia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius