Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijoje – dviejų kalinių egzekucijos

Kartuvės
„Scanpix“ nuotr. / Kartuvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijoje trečiadienį pakarti du mirtininkų eilėję stovėję kaliniai. Tai pirmosios šalyje įvykdytos egzekucijos praėjusiais metais išrinkus naują valdžią, praneša BBC.

Du kaliniai, abu nuteisti už žmogžudystes, buvo pakarti Tokijo kalinimo centre. Japonijos teisingumo ministrė Keiko Chiba, kuri prieštarauja mirties bausmei, tapo abiejų egzekucijų liudininke. Jas įvykdžius politikė suformavo darbo grupę, kuri ketina analizuoti mirties bausmės taikymą šalyje, nors Japonijos visuomenės nuomonės apklausų rezultatai rodo, kad didžioji dalis japonų pritaria mirties bausmei.

Vienas iš nužudytų kalinių – 59 metų Kazuo Shinozawa. Per susišaudymą juvelyrikos dirbinių parduotuvėje jis nužudė šešias moteris. 33 metų Hidenori Ogata, kitas kalinys, 2003 m. nužudė vyrą ir moterį.

K.Chiba teigė mananti, kad jos, kaip teisingumo ministrės, pareiga buvo asmeniškai paliudyti įvykdytas egzekucijas. „Egzekucijos mane privertė dar sykį susimąstyti apie mirties bausmę. Ir aš dar sykį stipriai pajutau, kad yra poreikis diskutuoti apie šią bausmę“, – sakė ministrė.

Kai praėjusį rugsėjį K.Chiba buvo paskirta teisingumo ministre, prakalbta, kad mirties bausmės klausimu gali būti pradėtos diskusijos.

Šiuo metu mirtininkų eilėje Japonijoje iš viso laukia 107 kaliniai. Dažniausiai mirties bausmė vienu sykiu įvykdoma 2–3 nuteistiesiems. Praėjusiais metais tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“ paragino nedelsiant nutraukti mirties bausmes Japonijoje, nes esą žiaurios sąlygos mirtininkų eilėje stovinčius kalinius varo iš proto.

Mirtininkai Japonijoje nežino, kada jiems bus įvykdyta egzekucija. Jų artimiesiems apie tai pranešama tik jau įvykdžius mirties bausmę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min