TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijoje į vandenyną dvi dienas bus pilamas radioaktyvus vanduo

Tvirtinama, kad radiacija gali pakenkti tik kelių šimtų metrų atstumu nuo elektrinės esantiems vandenyno gyvūnams.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tvirtinama, kad radiacija gali pakenkti tik kelių šimtų metrų atstumu nuo elektrinės esantiems vandenyno gyvūnams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Avariją po žemės drebėjimo ir cunamio bangos patyrusios Japonijos atominės elektrinės Fukušima-1 kompanija operatorė TEPCO antradienį pradėjo žadėtus darbus – iš elektrinės rezervuarų į Ramųjį vandenyną išlieti apie 11,5 tūkst. tonų radioaktyvaus vandens.

Kaip praneša naujienų agentūra „Associated Press“, šie darbai užtruks apie dvi dienas. TEPCO anksčiau paaiškino neturinti kitos išeities, kaip tik išpilti į vandenyną anksčiau sukauptą radioaktyvų vandenį, kad būtų atlaisvintos talpyklos dar labiau radioaktyviam vandeniui, kurio dabar nėra kur dėti ir kuris teka į išorę iš pažeisto antrojo reaktoriaus.

Apie 5 val. Lietuvos laiku į vandenyną jau buvo išpumpuota apie 3 tūkst. tonų užteršto vandens. Radioaktyviųjų elementų kiekis šiame vandenyje šimtą kartų viršija leistinas normas.

Tuo tarpu vandens, kuris iš antrojo reaktoriaus rūsio ir techninės paskirties tunelių iki šiol nesustabdomai sunkėsi į vandenyną, radioaktyvumas viršija 1 tūkstantį sivertų per valandą. Vien radioaktyvaus jodo izotopų kiekis jame normą viršija 7,5 mln. kartų. Būtent šis vanduo vėliau ir bus pumpuojamas į ištuštintus rezervuarus.

„Buvo būtina imtis šių priemonių (išpilti mažiau užterštą vandenį į vandenyną – red.), kad išvengtume didesnio masto radioaktyvių teršalų paskleidimo. Tačiau mes apgailestaujame, kad esame priversti lieti radioaktyvų vandenį į vandenyną“, – pradėjus operaciją pareiškė Japonijos vyriausybės generalinis sekretorius Yukio Edano. Jis dar kartą patikino, kad 11,5 tūkst. tonų radioaktyvaus vandens nepakenks vandenyno ekosistemai.

Kaip pažymėjo Floridos universiteto mokslininkas Williamas Burnettas, vandenynas yra milžiniškas, tad tiesioginė grėsmė egzistuoja tik tiems gyviems sutvėrimams, kurie bus greta elektrinės 800 metrų spinduliu. Jeigu radioaktyvus vanduo bus pilamas ir toliau, šiems vandenyno gyventojams gresia genetinės mutacijos, W.Burnettą cituoja „Associated Press“.

Kaip anksčiau pranešė Japonijos žemės ūkio, žuvininkystės ir miškininkystės ministras Michihiko Kano, šalies žuvininkystę kontroliuojančios institucijos įpareigotos sugriežtinti vandenyne sugaunamų žuvų ir kitų jūrų gėrybių kokybės ir taršos kontrolę.

Tuo tarpu kompanija TEPCO antradienį paskelbė pradedanti mokėti kompanijas žmonėms, kurie buvo priversti evakuotis iš teritorijų aplink Fukušimos-1 atominę elektrinę, nelaukdama, kol bus galutinai paskaičiuoti avarijos nuostoliai.

Po šio pareiškimo, kaip praneša „Reuters“, TEPCO akcijos Tokijo biržoje atpigo iki rekordinės per visą kompanijos istoriją ribos. Balandžio 5-osios rytą TEPCO akcijos vertė sumažėjo 15 proc. iki 376 jenų. Ankstesnis istorinis minimumas buvo užfiksuotas 1951 metų gruodį, kai akcijos vertė buvo nukritusi iki 393 jenų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min