Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijoje per gaisrą greitkelyje įgriuvo tunelis, yra žuvusių

Gaisras įgriuvusiame tunelyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gaisras įgriuvusiame tunelyje
Šaltinis: BNS
0
A A

Japonijos gelbėtojai sekmadienį įgriuvusiame greitkelio tunelyje, kur buvo sutraiškyti ir užsidegė keli automobiliai, rado kelis apdegusius lavonus.

Mažiausiai septyni žmonės dingo šiame beveik 5 km ilgio tunelyje. Liudininkai pasakojo apie siaubingas scenas, kai užsidegė vienas automobilis ir pasklido akis graužę ir dusinę dūmai.

Gelbėtojai buvo priversti kelioms valandoms sustabdyti savo operaciją, kad išvaduotų žmones, atsidūrusius po nukritusiomis lubų betono plokštėmis,  nes inžinieriai perspėjo, kad gali nukristi daugiau luitų.

Gelbėtojams, atskubėjusiems į Sasago tunelį Čuo greitkelyje, 80 km į vakarus nuo sostinės, trukdė tiršti juodi dūmai, virtę iš įvažiavimo į tunelį.

Dešimtys žmonių paliko savo automobilius į Tokiją vedančioje tunelio juostoje ir puolė prie vieno iš avarinių išėjimų ar prie pagrindinio įvažiavimo į tunelį. Lauke jie nuo žiemiško oro bandė gintis laikydamiesi drauge.

Kvėpavimo aparatais apsirūpinusiems gelbėtojams pavyko nueiti maždaug trečdalį tunelio, iki nelaimės vietos, kur 70 m matėsi nukritusios ir mažiausiai du automobilius sutraiškiusios betono plokštės.

Kelios valandos po nelaimės inžinieriai perspėjo, kad konstrukcijos gali būti nestabilios, todėl gelbėtojai buvo priversti sustabdyti darbą, kol ekspertų grupė įvertino pavojų.

Būtent per šį patikrinimą ekspertus lydėję policininkai patvirtino pirmuosius mirties atvejus.

„Viename automobilyje radome kūnų, jie buvo pajuodę. Vizualiai patvirtinome, bet dar reikia juos paimti detalesnei apžiūrai“, – žurnalistams sakė vienas pareigūnas.

Gelbėjimo operacija po kelių valandų buvo atnaujinta, sakė reporteriai.

Ketvirtą dešimtį metų einantis vyras, kuris buvo vos 50 m nuo įgriuvimo vietos, kai įvyko nelaimė, prisiminė siaubingas jos detales.

„Kai važiavau tuneliu, nuo lubų staiga ėmė kristi betono gabalai. Mačiau, kaip užsidegė sutraiškytas automobilis. Buvau išsigandęs, palikau savo automobilį ir maždaug valandą ėjau, kad išsigaučiau iš tunelio“, – pasakojo jis visuomeniniam transliuotojui NHK.

Japonijoje yra gerai išplėtotas ir gerai prižiūrimas greitkelių tinklas ir tūkstančiai kalnuose iškastų tunelių, kurie dažniausiai būna kelių šimtų metrų ilgio. Šalies keliais kasdien važinėja milijonai automobilių.

VIDEO: Footage of inside the Sasago tunnel (japan) YouTube.flv

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min