Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos diplomatijos vadovas: Rusijos sugrįžimas į G-8 įmanomas, bet tam reikia laiko

Rusijos sugrįžimas į galingųjų valstybių klubą yra įmanomas, tačiau reikia laiko, kad susidarytų tam tinkamos sąlygos, antradienį pareiškė Japonijos užsienio reikalų ministras Taro Kono.
Japonijos diplomatijos vadovas Taro Kono
Japonijos diplomatijos vadovas Taro Kono / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Rusija Japonija G7

„Esant tam tikroms sąlygoms, galima pagalvoti apie Rusijos sugrįžimą į G-8“, – Japonijos diplomatijos vadovą cituoja vietos laikraštis „Nikkei“.

Taip pat T.Kono priminė, kad Rusija iš Didžiojo aštuoneto (G-8) buvo pašalinta dėl jos įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos. Nuo 2014 metų šis klubas veikia Didžiojo septyneto (G-7) formatu.

„Nežinau, kiek laiko prireiks, kad atsirastų sąlygos“ atkurti G-8 formatą, teigė T.Kono.

Išvakarėse JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad galėtų svečio teisėmis pakviesti Rusijos lyderį į kitąmet Jungtinėse Valstijose vyksiantį G-7 viršūnių susitikimą. Visgi jis neatmetė galimybės, kad Vladimiras Putinas gali nepriimti kvietimo.

D.Trumpas taip pat sakė, kad Rusijos priklausymas G-8 būtų naudingas tiek Maskvai, tiek visam pasauliui.

Į tokius JAV lyderio pareiškimus sureagavo ir kitų G-7 šalių vadovai. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sakė, kad Rusijai turėtų būti suteikta galimybė grįžti į galingųjų valstybių klubą tik išsprendus krizę Ukrainoje.

Jis pabrėžė, kad šalis, kuri rengia G-7 viršūnių susitikimą, turi teisę kviesti į jį svečius, taip pat ir klubui nepriklausančių valstybių lyderius.

Tuo metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel pabrėžė, jog būtina pasiekti pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus, o Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas taip pat sakė, kad sąlygos Rusijai grįžti į G-8 dar nėra įgyvendintos.

Ukraina, Rusija, Prancūzija ir Vokietija dar 2015 metais buvo sutarusios dėl paliaubų Rytų Ukrainoje, kur nuo 2014 metų tęsiasi konfliktas su Maskvos remiamais separatistais, jau nusinešęs apie 13 tūkst. gyvybių, pagal vadinamuosius Minsko susitarimus, bet kariniai veiksmai iki šiol tęsiasi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius