Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 24d. 10:58

Japonijos Fukušimos-1 atominėje elektrinėje apšvitinti trys darbuotojai (atnaujinta 12.31 val.)

Darbininkai Fukušimos-1 atominėje elektrinėje mėgina atkurti elektros energijos tiekimą į reaktorių įrenginius.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Darbininkai Fukušimos-1 atominėje elektrinėje mėgina atkurti elektros energijos tiekimą į reaktorių įrenginius.

Japonijos branduolinės energetikos pareigūnai pranešė, kad avariją patyrusioje atominėje elektrinėje Fukušima-1 radiacija buvo apšvitinti ir sužeisti trys darbuotojai. Du iš jų paguldyti į ligoninę.

Kaip praneša Japonijos naujienų agentūra „Kyodo News“, darbininkai patyrė stiprų radiacijos poveikį, kai tiesė elektros kabelius trečiojo elektrinės reaktoriaus bloko turbinų skyriuje. Du iš šių darbininkų taip pat patyrė kojų sužalojimus, informuoja elektrinės operatorė kompanija TEPCO ir Japonijos branduolinio saugumo agentūra.

Darbininkai patyrė maždaug 170–180 milisivertų dozes, kai nusileido į pastato rūsį. Du iš jų tiesdami kabelį buvo įsibridę į ant grindų telkšantį vandenį.

Taip pat pranešama, kad pirmajame avariją patyrusios elektrinės reaktoriuje pakilo temperatūra. Vidinė reaktoriaus zona įkaito iki 400 laipsnių pagal Celsijaus skalę. Darbinė reaktoriaus temperatūra turėtų būti tik 302 laipsniai.

Japonijos vyriausybės generalinis sekretorius Yukio Edano ketvirtadienį pareiškė, kad jokių komplikacijų pirmojo reaktoriaus zonoje nėra. Pasak jo, reaktoriaus slėgio kamera nepažeista ir nėra  jokių požymių, kad šiame bloke netrukus kas nors įvyks.

Tuo tarpu ekspertai mano, kad situacija pirmajame reaktoriuje išlieka sudėtinga. Japonijos televizijos kanalas NHK ketvirtadienį pranešė, kad virš reaktoriaus kyla balti dūmai. Neatmetama tikimybė, kad kuras reaktoriuje išsilydė visiškai, o tai gali sukelti visiškai neprognozuojamas pasekmes.

Žemės drebėjimo ir cunamio aukų skaičius pasiekė 9 700

Japonijos policijos agentūra pranešė, kad per šalies šiaurės rytinę dalį supurčiusį žemės drebėjimą ir jo sukeltą cunamį žuvo bent 9 700 žmonių, o dar 16 500 iki šiol nerasti.

Tikėtina, jog dalis dingusių žmonių yra žuvę, tačiau stichijos smarkiai nuniokotoje Mijagio prefektūroje vienas policijos pareigūnas sakė, kad vien šiame regione žuvo tikriausiai apie 15 tūkst. žmonių. Kitų regionų policijos pareigūnai atsisakė pateikti tikėtiną aukų skaičių, tačiau nurodė, kad pagal patvirtintus duomenis žuvo apie 3 800 žmonių.

Nacionalinė policijos agentūra informavo, kad iki šiol rasta 9 700 lavonų, o 16 501 žmogus įtrauktas į dingusių sąrašus.

Japonijoje didėja nerimas dėl radiacinės taršos (papildyta 12.31 val.)

Parduotuvės Tokijuje sutrikus tiekimui pradėjo normuoti prekes, tokias kaip pienas, tualetinis popierius, ryžiai ir geriamasis vanduo, o gyventojai ketvirtadienį iš lentynų iššlavė vandens butelius, padidėjus nerimui dėl radioaktyvios taršos iš Fukušimos-1 atominės elektrinės, stovinčius už 220 km į šiaurę nuo sostinės.

Susirūpinimas dėl galimai užteršto maisto ir vandens labai padidėjo, kai Tokijo pareigūnai trečiadienį informavo, kad radioaktyvaus jodo kiekis sostinės vandentiekio vandenyje dvigubai viršija lygį, kuris laikomas saugiu kūdikiams.

Radioaktyvių dalelių buvo rasta piene, jūros vandenyje ir 11 rūšių daržovėse, įskaitant brokolius, kalafiorus ir griežčius, auginamus netoli avarijos ištiktos jėgainės.

JAV ir Australija sustabdė pieno ir kitų maisto produktų importą iš nukentėjusio Japonijos regiono. Honkongas paskelbė reikalausiantis, kad Japonija tikrintų eksportuojamą mėsą, kiaušinius ir jūros gėrybes, o Kanada taip pat žada griežtinti iš šios šalies įvežamų maisto produktų kontrolę.

Nerimas taip pat išplito Europoje. Islandijos pareigūnai antradienį paskelbė ore aptikę radioaktyvaus jodo pėdsakų, tačiau patikino, kad jo koncentracija „per milijoną kartų mažesnė“ negu Europos šalyse po Černobylio atominės elektrinės katastrofos 1986 metais nustatyti kiekiai.

Vyriausybės generalinis sekretorius Y.Edano paragino gyventojus išlikti ramiems. Pareigūnai patarė be reikalo nekaupti produktų atsargų, taip pat pasiuntė darbuotojus išdalyti po tris geriamojo vandens buteliukus kiekvienai iš maždaug 80 tūkst. šeimų, auginančių kūdikius iki 12 mėnesių amžiaus.

Naujausi matavimai rodo, kad vandentiekio vanduo Tokijuje vėl tapo saugus vartoti, tačiau gyventojų nerimas nesumažėjo, sužinojus apie padidėjusius radioaktyvaus jodo kiekius dviejose kaimyninėse prefektūrose – Čiboje ir Saitamoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min