Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 8d. 13:48

Japonijos premjeras Shinzo Abe Australijoje atsiprašė už savo šalies karo nusikaltimus

Shinzo Abe
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Shinzo Abe

Japonijos premjeras Shinzo Abe antradienį viešėdamas Australijoje paragino abi šalis sustiprinti ekonominį ir karinį bendradarbiavimą bei draugauti „be jokių apribojimų“, praneša naujienų svetainė abc.net.

S.Abe, kalbėdamas Australijos parlamente, tvirtino, kad dar nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos Japonija pasisako už taiką. Japonijos premjeras atsiprašė australų už jų žuvusius tautiečius, kovojusius su japonų pajėgomis karo metu.

„Visų Japonijos žmonių vardu išreiškiu didžiulę užuojautą dėl visų žuvusiųjų“, – pareiškė S.Abe.

Savo pasirinkimą kalbėti ne gimtąja kalba Japonijos premjeras argumentavo noru išreikšti pagarbą ir draugystę Australijai.

Japonijos premjeras teigė, kad stiprėjantis ekonominis ir karinis bendradarbiavimas su Australija simbolizuoja naują etapą abiejų šalių santykiuose. S.Abe paragino visada vadovautis teise ir susitarimais bei niekada negrįžti į jėgos naudojimo laikus.

„Jeigu yra nesutarimai, mes visada turime naudoti taikias priemones, norėdami juos išspręsti“, – Australijos parlamente angliškai savo požiūrį į tarpvalstybinius santykius dėstė S.Abe. Savo pasirinkimą kalbėti ne gimtąja kalba Japonijos premjeras argumentavo noru išreikšti pagarbą ir draugystę Australijai.

Vizito Kanberoje metu S.Abe pasirašė laisvosios prekybos ir bendradarbiavimo sutartį tarp Japonijos ir Australijos. Ši sutartis turėtų paskatinti didesnius mainus tarp abiejų šalių gynybos pramonės bei moderniųjų technologijų įmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min