Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2015 09 12 /15:50

Japonijos sostinę sukrėtė vidutinio stiprumo žemės drebėjimas

Anksti šeštadienio rytą Tokiją sukrėtė vidutinio stiprumo žemės drebėjimas, lengvai apgadinęs kai kuriuos pastatus Japonijos sostinėje, privertęs laikinai sustabdyti metropoliteno traukinius, o regione sužeidęs 15 žmonių. Žemės drebėjimas, kurio stiprumas buvo 5,4 balo, o epicentras – Tokijo įlankoje, pasireiškė 5 val. 49 min. (23 val. 49 min. penktadienį, Lietuvos laiku), nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS).
Tokijas
Tokijas

Su požeminiais smūgiais susijusių traumų patyrė 15 žmonių, tarp jų 83 metų moteris, susilaužiusi koją, kai iškrito iš lovos, rašo dienraštis „Yomiuri Shimbun“.

Televizijos reportaže matyti, kaip vieno buto ketvirtame aukšte išorinės sienos blokas atitrūksta ir subyra ant žemės Tokijo gyvenamajame rajone Setagajoje.

Kai kuriuose rajonuose pratrūko vandentiekio vamzdžiai, mažiausiai penki žmonės laikinai įstrigo liftuose, informavo nacionalinis transliuotojas NHK.

Japonijos meteorologijos agentūra pranešė, kad apie cunamio pavojų perspėjimas nebuvo skelbtas ir kad požeminių smūgių židinys buvo 70 kilometrų gylyje.

Tačiau agentūra perspėjo dėl potencialių pakartotinių smūgių, galinčių įvykti Tokijo apylinkėse artimiausiomis dienomis. Gyventojai buvo raginami saugotis žemės nuošliaužų po smarkių liūčių šiame regione anksčiau šią savaitę.

Žemės drebėjimas įvyko tuo metu, kai gelbėjimo tarnybos tebesistengia suteikti pagalbą gyventojams po didelės potvynių bangos, nusinešusios mažiausiai tris gyvybes. Gelbėtojai tebeieško daugiau negu 12 dingusių žmonių labiausiai nukentėjusiame Džioso mieste už maždaug 60 km nuo Tokijo.

Dėl požeminių smūgių laikinai buvo sustabdyti Tokijo metropoliteno ir antžeminio geležinkelio traukiniai, bet jų eismas buvo greitai atnaujintas.

Vyriausybė nurodė, kad šio regiono branduoliniams objektams nebuvo padaryta jokios žalos, taip pat nebuvo paveikta teritorija aplink Fukušimos 1-ąją atominę elektrinę, kurią 2011 metų kovą buvo nuniokojo milžiniškas cunamis, sukeltas 9 balų žemės drebėjimo.

Pastarieji požeminiai smūgiai buvo priminimas, kad Japonijos sostinę, turinčią apie 13 mln. gyventojų, bet kada gali ištikti didžiulis žemės drebėjimas, kurio padariniai būtų katastrofiniai.

Ekspertai jau seniai perspėja Japoniją laukti kito „didžiojo“ žemės drebėjimo, o gegužę netoli šalies krantų buvo užfiksuoti 7,8 balo smūgiai.

Tokijo ir kitų Japonijos regionų pareigūnai bei gyventojai dažnai rengia reagavimo į stichines nelaimes pratybas, vyriausybė sustiprino priemones nenumatytiems atvejams po nuniokojimo 2011 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius