Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijos žurnalistas tapo Stalkeriu: į radiacinio užterštumo zoną įvažiavo automobiliu ir išmatavo realų užterštumą

Japonijos žurnalistas atliko eksperimentą prie Fukušimos-1 elektrinės
Youtube stopkadras / Japonijos žurnalistas atliko eksperimentą prie Fukušimos-1 elektrinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijos žurnalistas tapo Stalkeriu - žmogumi, nukeliavusiu į paslaptingą zoną, kurioje vyksta nepaaiškinami dalykai. Jis įvažiavo į radiacinio užterštumo zoną automobiliu ir išmatavo realų užterštumą. Visą filmuotą medžiagą publikavo youtube.com.

Kol kompanijos TEPCO specialistai ir Japonijos vyriausybė platina nuosaikią informaciją apie padėtį Fukušimos elektrinėje ir už jos ribų, vienas žurnalistas, apsiginklavęs radiaciją matuojančiu Geigerio aparatu, sėdo į automobilį ir įvažiavo į 20 km būtinosios evakuacijos zoną aplink atominį objektą.

Vaizdo kamera jis filmavo vaizdus ir fiksavo radiacijos lygį. Vyras, vardu Tetsuo Jimbo, važiavo per apleistus ar cunamio bangos nuplautus kaimelius, keliavo ir pėstute. Jis sustojo iki elektrinės likus maždaug 1,5 km. Šioje vietoje radiacinis spinduliavimas siekė 112 mikrosivertų per valandą.  Plačiau apie leistinas radiacijos dozes skaitykite čia.

Aiškindamas tokio savo poelgio priežastis, žurnalistas tvirtino, kad Japonijos vyriausybės pateikiama informacija yra netiksli. Todėl „geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimtį kartų išgirsti“.

Žurnalistas sakė, kad labiausiai jį sujaudino ne sugriovimų mastai, o tyla ir tuštuma miesteliuose, kuriuose, rodos, galima puikiai gyventi. Vieninteliai gyvi sutvėrimai, kuriuos jis sutiko, tai katės, šunys ir karvės. Žurnalistui pasirodė įdomu ir tai, kad jis visai nejuto radiacijos. Apie didėjančią spinduliuotę informavo tik pypsintis daviklis.

VIDEO: Fukushima Exclusion Zone: Inside Report
VIDEO: Radiation caught on tape: RT talks to Fukushima zone stalker
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min