Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 15d. 18:47

Jaunas izraelietis ragina žydus emigruoti į Vokietiją

Didžiulė menora Berlyne
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Didžiulė menora Berlyne

25-erių izraelietis neseniai paragino savo tautiečius judėti į Berlyną ir teigia, kad gyvenimas čia pigesnis negu Tel Avive, o Vokietijos ekonomika teikia daugiau galimybių. Jis negaili blogų žodžių Izraelio politikams, kurie kalbėdamiIrano grėsmę ir kalbėdami apie raketas, pamiršo eilinius žydus, rašo savaitraštis „Spiegel“.

Spalio pradžioje savo „Facebook“ paskyroje izraelietis patalpino nuotrauką su pirkinių kvitu, kuriame matomas toks prekių sąrašas: apelsinų sultys, kiaušiniai, duona, makaronai, trys šokoladinio pudingo su plakta grietinėle indeliai. Jaunuolis šalia nuotraukos parašė: „Suraskite prekybos centrą Izraelyje, kur galima būtų gauti visų šių produktų pigiau“.

Izraelietis šiuos produktus įsigijo Berlyne ir pridūrė: „Iki pasimatymo čia!“.

Ši „Facebook“ žinutė sukėlė pasipiktinimo bangą Izraelyje. Šalies finansų ministras Yairas Lapidas pavadino jaunuolį „antisionistu“ ir palygino su išdaviku, nes jis paragino izraeliečius palikti savo šalį dėl Berlyno.

„Myliu savo šalį. Darau tai dėl Izraelio“, – tikina jis.

Socialinio tinklo paskyros „Olim le Berlin“ (Imigruokite į Berlyną) įkūrėjas nori likti anonimu. „Noriu, kad dėmesys būtų sutelktas į problemą, o ne į asmenį”, – teigia skandalą sukėlęs izraelietis.

Vos tik susitikęs su žurnalistais,  „Facebook“ paskyros įkūrėjas parodė savo Izraelio tapatybės kortelę, norėdamas įrodyti, jog nėra šią šalį norintis apjuodinti užsienietis.

„Myliu savo šalį. Darau tai dėl Izraelio“, – tikina jis.

„Mokykloje mokiausi, kad sionizmas yra nacionalinių namų Izraelyje sukūrimas žydams. Nepakanka būti nacionalistu. Šiame apibrėžime taip pat yra žodis „namai“. Abejoju, ar esu antisionistas. Mano karta kenčia nuo politikų, kurie per 20 metų padarė gyvenimą Izraelyje sunkesniu“, – teigia į Berlyną tautiečius kviečiantis izraelietis.

Nors Izraelis yra laikomas viena iš turtingiausių valstybių pasaulyje, tačiau skurdo lygis jame yra vienas aukščiausių tarp šalių, priklausančių Tarptautinei ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai, laikomai turtingų demokratinių valstybių klubu. 2011 m. šalyje įvyko masinai protestai dėl itin didelių pragyvenimo išlaidų.

„Laukėme trejus metus, kad politikai kažką darytų. Bet niekas nepasikeitė. Mūsų premjeras Bejaminas Netanyahu visada kalba apie Irano keliamą grėsmę ir raketas, tačiau niekada neprasitaria apie dideles pragyvenimo išlaidas“, – teigia 25 – metis.

„Žinau, kad Vokietijos ekonomika nėra ideali, bet labai daug kas joje yra gerai“, – tikina jaunuolis ir priduria, kad iš kai kurių Izraelio gyventojų gavo daugybę piktų laiškų, kuriuose Holokaustą išgyvenę žmonės teigia, kad nenorėjo išvysti dienos, kuomet jauni izraeliečiai savo šalį iškeis į Berlyną.

“Šiuo metu aš nematau savo ateities Izraelyje. Mano tėvai dirbo ištisą gyvenimą ir vis dar negali sau leisti turėti butą. Seneliai nepadidina šildymo žiemos metu, nes elektra tapo itin brangi“, – juodąją gyvenimo Izraelyje pusę piešia Berlyne įsikūręs izraelietis.

„Žinau, kad Vokietijos ekonomika nėra ideali, bet labai daug kas joje yra gerai“, – tikina jaunuolis ir priduria, kad iš kai kurių Izraelio gyventojų gavo daugybę piktų laiškų, kuriuose Holokaustą išgyvenę žmonės teigia, kad nenorėjo išvysti dienos, kuomet jauni izraeliečiai savo šalį iškeis į Berlyną.

„Vokietija šiandien nėra antisemitinė šalis. Egzistuoja nuoširdi draugystė tarp jaunų izraeliečių ir jaunų išsilavinusių vokiečių“, – teigia izraelietis.

Šiuo metu Berlyne gyvena apie 25 tūkst. imigrantų iš Izraelio. Net kai kurios Izraelio startuolių kompanijos pastaruoju metu pradėjo teikti pirmenybę Berlynui, o ne Tel Avivui.

„Man Tel Avivas ir Berlynas yra miestai dvyniai. Atmosfera jose panaši“, – įsitikinęs anonimu norėjęs išlikti jaunas izraelietis. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min