TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV ambasadorė JT: „Rusija kalba apie taiką, tačiau kursto karą“

Samantha Power
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Samantha Power
Šaltinis: BNS/15min.lt
0
A A

JAV apkaltino Rusiją nepaisant ugnies nutraukimo Ukrainoje. Šie kaltinimai pasigirdo po to, kai pasirodė pranešimų, kad Rusijos kariai ir karinė technika toliau plūsta į šalį.

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power taip pat apkaltino Rusiją vykdant karą Ukrainoje, prisidengiant kalbomis apie taiką, – skelbia BBC.

„Būdas labai aiškus“, – sakė ji. „Rusija neįvykdė jokių įsipareigojimų“, – pridūrė S.Power.

Rusija kalba apie taiką, tačiau kursto karą, – kalbėjo S.Power.

„Rusija sutiko su taikos planu, tačiau sistemingai jį pažeidinėja kiekviename žingsnyje. Ji kalba apie taiką, tačiau kursto karą“, – kalbėjo S.Power.

Priminsime, kad Lietuva taip pat pasiuntė žinią pasauliui Jungtinių Tautų tarybos posėdyje. „Rusija vykdo karą prieš Ukrainą“, – pareiškė Lietuvos ambasadorė JT Raimonda Murmokaitė.

Tuo metu Rusijos atstovo Jungtinėse Tautose pavaduotojas Aleksandras Pankinas pareiškė, kad kaltinimai, vykdant karą – propaganda. Jis tvirtino, kad S.Power pareiškimai neatspindi tikrosios situacijos.

Daugiau kaip 4000 žmonių žuvo nuo Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios. Beveik milijonas žmonių buvo priversti palikti savo namus nuo balandžio mėnesio.

Trečiadienį skelbta, kad NATO pastarąsias dvi dienas stebi, kaip į Rytų Ukrainą važiuoja Rusijos karinės įrangos kolonos, įskaitant tankus, artileriją, priešlėktuvinės gynybos sistemas ir kovos veiksmams pasirengusius karius.

JAV: Ukraina turi teisę į savigyną

Jungtinės Valstijos trečiadienį pareiškė, kad Ukraina turi teisę ginti savo teritoriją, bet kartu išreiškė viltį, jog trapios paliaubos su prorusiškais sukilėliais liks galioti, Kijevui ruošiantis naujoms kautynėms šalies rytuose.

Vašingtonas dar kartą perspėjo, kad jis pasirengęs dirbti su sąjungininkais Europoje, siekdamas įvesti naujas sankcijas Rusijai ir promaskvietiškiems separatistams Rytų Ukrainoje, jeigu nebus sprendinio jau kelis mėnesius vykstančiame konflikte.

„Tai, ką matėme, yra tebesitęsiantys, nepaliaujami, akivaizdūs Minsko protokolo pažeidimai, vykdomi Rusijos ir jos statytinių“, – sakė JAV valstybės departamento atstovė Jen Psaki, turėdama omenyje rugsėjo 5-osios sutartį, tapusią pagrindu paliauboms tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir separatistų.

Per du mėnesius galiojančias paliaubas buvo sustabdyti dauguma susirėmimų fronte, bet nesiliovė strategiškai svarbių pozicijų bombardavimas.

JAV ir NATO šią savaitę perspėjo, kad karinės technikos kolonos, vežančios Rusijos tankus, karius ir kitokią ginkluotę, plūsta į Rytų Ukrainą ir kad tai pažeidžia Minsko susitarimą.

„Mums būtų priimtiniau matyti, kad paliaubos tęsiasi“, – pabrėžė J.Psaki, bet perspėjo, jog „tebegalioja tai, kad Ukraina turi teisę ginti save ir savo teritoriją“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min