Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 10:03

JAV ambasadorė Varšuvoje: ženkliai padidinsime karių skaičių Lenkijoje

Georgette Mosbacher
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Georgette Mosbacher: ženkliai padidinsime karių skaičių Lenkijoje

JAV planuoja ženkliai padidinti savo pajėgų skaičių Lenkijoje, pranešė Jungtinių Valstijų ambasadorė Varšuvoje. Vis dėlto, diplomatė neatskleidė, ar planuojama šioje Vidurio Europos šalyje įkurti nuolatinę amerikiečių karinę bazę.

Nerimaujantys dėl galimos Rusijos agresijos, Lenkijos pareigūnai siekia įtikinti JAV šioje šalyje įkurti nuolatinę karinę bazę. Pernai Varšuva sakė esanti pasirengusi tokios bazės infrastruktūrai skirti 2 mlrd. dolerių. Tuomet JAV prezidentas Donaldas Trumpas žurnalistams sakė rimtai svarstąs Varšuvos pasiūlymą.

Pernai su D.Trumpu susitikęs Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pasakojo, kad valstybių vadovai derybų metu juokavo, jog amerikiečių karinė bazė Lenkijoje galėtų būti pavadinta „Trumpo fortu“.

„Twitter“ nuotr./ Andrzejus Duda ir Donaldas Trumpas
„Twitter“ nuotr./ Andrzejus Duda ir Donaldas Trumpas

Pernai pareigas eiti pradėjusi ambasadorė Georgette Mosbacher tikino, kad bus padidintas amerikiečių pajėgų skaičius, tačiau neatskleidė, ar šioje Vidurio Europos šalyje bus įsteigta nuolatinė JAV karinė bazė.

Šiuo metu Lenkijoje yra dislokuota 4 000 karių.

Paklausta, kiek bus padidintas karių skaičiais – šimtais ar tūkstančiais – G.Mosbache atsakė: „Ženkliai. (Skaičius) peržengia šimto, šimtų ribą.“

Pasak ambasadorės, Varšuvos ir Vašingtono santykių stiprybei itin svarbus Lenkijos pasiryžimas prisidėti prie Europos gynybos stiprinimo.

„Lenkai – svarbūs sąjungininkai. Jie (į gynybą) investuoja savo 2 proc. (BVP) be jokių raginimų. Jie į savo kariuomenės modernizaciją investuoja 40 mrld. zlotų. Mes tai gerbiame“, – sakė ji.

D.Trumpas ne kartą kritikavo NATO sąjungininkes Europoje, įskaitant Vokietiją, kad jos gynybai neskiria Aljanso reikalaujamų 2 proc. BVP.

G.Mosbache: „Prašėme (kitų šalių) padidinti (gynybos biudžetus) bei pasidalyti našta skiriant 2 proc. BVP, ir jos dėl to skundžiasi. Tačiau ne lenkai. Ir tai nelieka nepastebėta.“

„Prašėme (kitų šalių) padidinti (gynybos biudžetus) bei pasidalyti našta skiriant 2 proc. BVP, ir jos dėl to skundžiasi. Tačiau ne lenkai. Ir tai nelieka nepastebėta“, – sakė G.Mosbache ir pridūrė, kad lenkams „bus atsilyginta“.

Lenkijos vyriausybė sekmadienį paskelbė planuojanti iš JAV įsigyti 20 salvinės ugnies raketų sistemų (HIMARS). Ši 414 mln. dolerių (364,9 mln. eurų) sutartis turėtų būti pasirašyta trečiadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min