Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

JAV ambasadorius Afganistane baigė kadenciją

JAV ambasadorius Afganistane baigė savo kadenciją ir pirmadienį, kaip planuota, išvyko iš šalies, nors JAV ir Talibano taikos derybos tebėra sustabdytos, naujienų agentūrai AFP sakė Valstybės departamento atstovas.
Johnas Bassas
Johnas Bassas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Diplomatas veteranas Johnas Bassas Kabule dirbo nuo 2017 metų gruodžio.

„Ambasadoriaus Basso išvykimas yra seniai planuotas, normalios rotacijos dalis. JAV ambasadoriai Kabule paprastai dirba dvejus metus“, – nurodė Valstybės departamento atstovas.

J.Bassas išvyksta Vašingtonui gruodžio pradžioje paskelbus, kad derybos su Talibano ekstremistais sustabdomos po atakos, įvykdytos netoli Bagramo karinės bazės Afganistane.

JAV ir Talibano derybos vos keliomis dienomis anksčiau buvo atnaujintos Katare, siekiant rasti būdą smurtui mažinti ar net ugnies nutraukimui pasiekti, kad būtų galima palaipsniui išvesti iš Afganistano 18 metų čia esančias amerikiečių pajėgas.

Derybos prasidėjo anksčiau 2019 metais, bet Donaldas Trumpas rugsėjį, šalims priartėjus prie susitarimo, netikėtai jas sustabdė. Priežastimi jis nurodė kruviną ataką Kabule, per kurią žuvo JAV karys.

J.Bassas „sumaniai siekė Trumpo administracijos tikslo pasiekti politinį sprendimą Afganistane“, pažymėjo Valstybės departamento atstovas.

Kol bus patvirtintas naujas ambasadorius, reikalų patikėtinio Afganistane pareigas laikinai eis buvęs užsienio tarnybos pareigūnas Rossas Wilsonas.

Pasak atstovo, R.Wilsonas turi daugiau kaip 30 metų darbo valdant ir respublikonų, ir demokratų administracijoms patirtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius