Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV armijos viršila nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl sulaikytų asmenų nužudymo Irake

Karo  tribunolas Johnui E.Hatley buvo negailestingas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Karo tribunolas Johnui E.Hatley buvo negailestingas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vokietijoje vykęs karo tribunolas JAV armijos viršilą ketvirtadienį nuteisė kalėti iki gyvos galvos dėl keturių sulaikytųjų nužudymo Irake 2007 metais.

Trečiadienį JAV armijos viršila Johnas E.Hatley buvo pripažintas kaltu dėl keturių sulaikytųjų nužudymo Irake 2007 metais, tačiau neįrodė, kad jis kaltas dėl penktojo asmens mirties. Jis taip pat pripažintas kaltu dėl dalyvavimo sąmoksle siekiant nužudyti, tačiau išteisintas dėl vieno trukdymo vykdyti teisingumą atvejo.

Viršilos J.E.Hatley advokatas Davidas Courtas ketvirtadienį taip pat nurodė, kad viršilai galios teisė sušvelninti nuosprendį – po 20 metų jis gali būti paleistas lygtinai.

Kai buvo svarstomas nuosprendis, J.E.Hatley aštuoniems prisiekusiesiems sakė gerbiąs jų išvadas, bet tuoj pat priminė apie amerikiečių patiriamus nuostolius dėl sukilėlių veiklos.

„Suprantu jūsų sprendimą. Aš nesu tobulas, nesu angelas", – sakė jis, vos sulaikydamas ašaras, kai kalbėjo apie „mūsų karių ir draugų palaikų tvarkymą" po sukilėlių sprogdinimų ir snaiperių šūvių. Pasak advokato D.Courto, J.E.Hatley nuosprendį išklausė „stoiškai".

Ir trečiadienį, įteikęs teismui kaltės nepripažinimo pareiškimą, jis nerodė jokių jausmų, kai buvo skaitomas aštuonių prisiekusiųjų verdiktas. Vėliau jis apsikabino su žmona, kitais kariais ir draugais, kurie stebėjo keturias dienas trukusį teismo pocesą.

J.E.Hatley kaltintas dalyvavęs dviejuose atskiruose incidentuose. 2007 metų sausį jis nušovė sunkiai sužeistą sulaikytąjį, kai gydytojai pasakė, jog jis netrukus mirs. Dėl šio atvejo karys buvo išteisintas. Viršila taip pat dalyvavo sušaudant keturis surištus sulaikytuosius, kuriems buvo užrištos akys. Šis incidentas įvyko pietvakariniame Bagdado rajone arba jo apylinkėse 2007 metų kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje.

J.E.Hatley yra aukščiausio rango karys iš trijų, kaltinamų dėl sulaikytųjų nužudymo, kurie buvo nušauti „tarsi vykdant mirties bausmę", nurodė prokurorai.

Karo gydytojas eilinis Michaelas Leahy ir vyresnysis seržantas Josephas P.Mayo jau anksčiau buvo pripažinti kaltais. Jiems atitinkamai skirtas įkalinimas iki gyvos galvos ir 35 metams, tačiau su teise sušvelninti nuosprendį.

Teismas vyko prie Vokietijos pietvakarių miesto Filzeko, bazėje, kurioje dislokuotas J.E.Hatley dalinys, sugrąžintas į Vokietiją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min