2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

JAV atnaujino įtariamų teroristų sąrašus

Jungtinės Valstijos pirmadienį atnaujino įtariamų teroristų sąrašus, o prezidentas Barackas Obama ruošiasi pasitarimui su šalies žvalgybos ir nacionalinio saugumo vadovais dėl nepavykusios vieno Nigerijos piliečio atakos prieš JAV keleivinį lėktuvą.
Teroristas Abdullah Hassanas Tali al-Asiris.
Teroristas Abdullah Hassanas Tali al Asiris. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasaulio oro uostuose taip pat pradėti griežčiau tikrinti į JAV skrendantys keleiviai, tačiau kai kuriose šalyse pasigirdo skundų, jog tokios priemonės yra nesąžiningos.

B.Obama, kuris dėl Kalėdų dieną mėginto įvykdyti išpuolio kaltino „sistemines“ JAV žvalgybos klaidas, antradienį planuoja susitikti su JAV žvalgybos vadovais, su kuriais bus tariamasi dėl dviejų ataskaitų apie tą incidentą.

Vienas JAV administracijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad prezidentas po susitikimo pristatys „pradinę reformų seriją“.

Pasitarime, kuris vyks viename sugriežtinto saugumo Baltųjų rūmų kabinete, daugiausia dėmesio bus skiriama dviem preliminarioms ataskaitoms apie išpuolį prieš JAV oro bendrovės „Northwest Airlines“ lainerį, skridusį į Detroitą, taip pat saugumo priemonių stiprinimui ir informacijos mainų gerinimui JAV nacionalinio saugumo ir kovos su terorizmu struktūrose.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Billas Burtonas sakė, kad „saugumo priemonės stiprinamos, nors ataskaitos (apie galimas saugumo spragas) teberengiamos“.

Buvo patikrinti tūkstančių tūkstančiai vardų, o tikriausiai dešimtys jų buvo perkelti į kitus sąrašus.
„Jau buvo atnaujinti įvairūs sąrašai“, – pareigūnas aiškino žurnalistams, turėdamas omenyje JAV Vyriausybės parengtus plačius su terorizmu siejamų asmenų sąrašus, taip pat trumpesnį sąrašą asmenų, kuriems draudžiama patekti į lėktuvus, kurie skrenda į Jungtines Valstijas.

„Buvo patikrinti tūkstančių tūkstančiai vardų, o tikriausiai dešimtys jų buvo perkelti į kitus sąrašus“, – pabrėžė B.Burtonas.

Pagal naująsias skrydžių saugumo taisykles iš 14 šalių, tarp jų Kubos, Irano, Nigerijos ir Jemeno, arba pakeliui per tas valstybes į JAV skrendantiems keleiviams, bus taikoma privalomos sugriežtintos patikros procedūros.

Šios drakoniškos priemonės išprovokavo protestus kai kuriose į šį sąrašą pakliuvusiose šalyse. „Nesąžininga diskriminuoti daugiau nei 150 mln. žmonių dėl vieno asmens poelgio“, – sakė Nigerijos informacijos ministrė Dora Akunyili.

Kubos komunistų partijos dienraštis „Granma“ sustiprintas JAV saugumo priemones vadino antiteroristine paranoja.

Viena garsi JAV musulmonų teisių organizacija kritikavo naująsias taisykles, vadindamos jas etniniu skirstymu, kuris yra „neproporcingai“ nukreiptas prieš musulmonus.

Pasak tos organizacijos, tokios priemonės taip pat taikomos prieš JAV piliečius, kurie lanko savo artimuosius arba draugus, gyvenančius į saugumo sąrašus įtrauktose šalyse, arba atlieka piligrimines keliones į šventąjį Mekos miestą Saudo Arabijoje.

„Galbūt dėl keleivių skirstymo pagal tikėjimą arba tautybę kai kurie žmonės pasijus saugiau, tačiau tai tik stiprina musulmonų atskirtį bei kančias ir niekaip negerina oro linijų saugumo“, – sakė Amerikos ir islamo santykių tarybos (CAIR) nacionalinis vykdomasis direktorius Nihadas Awadas.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min