2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

JAV bombonešių skrydis virš Lietuvos ir kitų šalių neapsiėjo be incidentų su rusais

Du Rusijos naikintuvai nesaugiai ir neprofesionaliai perėmė Jungtinių Valstijų bombonešį, penktadienį skridusį virš Juodosios jūros tarptautiniuose vandenyse, pranešė JAV oro pajėgos. Šis bombonešis buvo tarp kelių, apskridusių virš visų NATO sąjungininkų šalių, įskaitant Lietuvą.
Bombonešis B-52
Bombonešis B-52 / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos lakūnai kelis kartus praskrido 100 pėdų (kiek daugiau nei 30 metrų) atstumu nuo B-52 priekio ir sukėlė turbulenciją bombonešiui bei taip apribojo jo galimybes manevruoti, teigiam pranešime, kurį cituoja CNN.

„Tokie veiksmai didina susidūrimo ore riziką, yra nebūtini ir neatitinkantys gerų skrydžių praktikų ir tarptautinių taisyklų“, – sakė JAV oro pajėgų Europoje ir Afrikoje vadas generolas Jeffas Harrigianas.

„Kol Rusijos orlaiviai skrido tarptautinėje oro erdvėje, jie pakenkė šalia skridusio orlaivio saugumui. Mes tikimės, kad jie veiks pagal tarptautinius standartus, skirtus užtikrinti saugumą ir išvengti nelaimių“, – pridūrė jis.

Branduolinį ginklą galintys nešti JAV bombonešiai B-52 penktadienį apskrido virš visų NATO šalių, Vašingtonui tokiu būdu siekiant pademonstruoti solidarumą ir sustiprinti parengtį.

Vienas bombonešis praskrido ir virš Lietuvos. Jį palydėjo šiuo metu NATO oro policijos misiją Šiauliuose atliekantys Ispanijos ir Jungtinės Karalystės naikintuvai.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tuomet sakė, kad šiuo veiksmu JAV „demonstruoja solidarumą ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimus sąjungininkams bei visam Aljansui ir gebėjimą operatyviai reaguoti į grėsmes globaliu mastu.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robertas Gilkristas) pabrėžė, kad Jungtinių Amerikos Valstijų įsipareigojimas Lietuvos ir kitų NATO partnerių saugumui yra nepajudinamas. Ši treniruotė rodo, kad Aljansas išlieka pasirengęs ir pasiryžęs vykdyti įsipareigojimus abipus Atlanto.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, nuo 2018 metų JAV kartu su NATO sąjungininkais atliko daugiau kaip 200 strateginių bombonešių B-52 treniruočių, dalį jų – virš Lietuvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min