15min be reklamos
2022 11 27, 08:21

JAV ekspertai: artimiausiu metu fronto linijoje kovos intensyvės

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) įsikūrusio Karo studijų instituto analitikai teigia, kad pastarosiomis dienomis dėl blogėjančių oro sąlygų bendras operacijų fronto linijoje tempas sulėtėjo, tačiau tikėtina, kad per kelias ateinančias savaites, kai temperatūra kris ir žemė įšals visame mūšio regione, jis padidės.
Ukrainos kariai fronte
Ukrainos kariai fronte / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo nuotr.

Prognozuojama, kad kitą savaitę temperatūra visoje Ukrainoje kris, todėl tikėtina, kad žemė įšals ir paspartės kovos veiksmų tempas, nes padidės abiejų pusių mobilumas. Temperatūra Ukrainos šiaurės rytų vietovėse, pavyzdžiui, palei Svatovės-Kreminos liniją, nuo lapkričio 28 d. iki gruodžio 4 d. nukris iki beveik arba žemiau nulio.

Gruodžio 3-4 d. savaitgalį ir savaitę po jo visoje Ukrainoje greičiausiai susidarys tokios sąlygos, kad operacijų tempas didės. Neaišku, ar kuri nors iš pusių tuo metu aktyviai planuoja ar ruošiasi atnaujinti dideles puolamąsias ar kontrpuolimo operacijas, tačiau meteorologiniai veiksniai, kurie trukdė tokioms operacijoms, pasikeis.

Karo studijų instituto analitikai atkreipia dėmesį, kad Rusijos pareigūnai toliau stengiasi deportuoti vaikus į Rusiją, prisidengdami tariamomis medicininės reabilitacijos schemomis ir įvaikinimo programomis. Lapkričio 26 d. Ukrainos pasipriešinimo centras pranešė, kad Rusijos okupacinė administracija Luhansko srityje atliko 15 tūkst. vaikų nuo 2 iki 17 metų amžiaus medicininius tyrimus ir nustatė, kad 70 proc. vaikų (10,5 tūkst.) reikia „specialios medicininės priežiūros“, dėl kurios jie turi būti išvežti į Rusiją „gydyti.“

Pasipriešinimo centras pareiškė, kad Rusijos pareigūnai ketina šiomis priverstinio deportavimo schemomis įvilioti vaikų šeimas į Rusiją „pasiimti“ vaikų, o tada neleis jiems grįžti namo į Ukrainą. Centro pranešimas atitinka ankstesnį instituto vertinimą, kuriame teigta, kad Rusijos pareigūnai vykdo sąmoningą gyventojų skaičiaus mažinimo kampaniją okupuotose Ukrainos teritorijose.

Karo studijų institutas taip pat atkreipė dėmesį, kad Rusijos pareigūnai gali bandyti atsverti „Wagner“ įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino įtaką, skatindami kitas karines struktūras. Vakar Ukrainos žvalgyba pranešė, kad Rusijos pareigūnai paskyrė su Viktoru Janukovyčiumi susijusį Kremliui palankų verslininką Armeną Sarkisianą naujuoju kalėjimų administratoriumi Rusijos okupuotose teritorijose Ukrainoje ir kad jis ketina pasinaudoti šiomis pareigomis kuriant naują „privačią karinę bendrovę“.

Žvalgyba nurodė, kad siekis sukurti naują privačią karinę struktūrą yra bandymas sukurti atsvarą J.Prigožino monopoliui Rusijos privačių karinių bendrovių srityje.

Analitikų teigimu, šią savaitę su Rusijos režimo lyderiu Vladimiru Putinu susitikęs Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas taip pat norėtų steigti panašias karines struktūras. Remiantis instituto pranešimu, Rusija tokius bandymus gali palaikyti, bandydama atsverti vis didėjančią J.Prigožino įtaką.

Apžvalgoje taip pat rašoma, kad masines raketų atakas prieš Ukrainą rengiančios Rusijos tiksliųjų ginklų arsenalas, tikėtina, senka. Vakar apie tai užsiminė ir Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, pranešusi, kad Rusija tikriausiai iš senstančių Kh-55 raketų pašalina branduolines kovines galvutes ir į taikinius Ukrainoje paleidžia raketas be kovinių galvučių. Ministerija išsakė prielaidą, kad tokios raketos gali būti naudojamos siekiant nukreipti Ukrainos oro gynybos pajėgų dėmesį.

Kelios svarbiausios Karo studijų instituto išvados:

  • Tikėtina, kad artimiausiomis savaitėmis bendras operacijų Ukrainoje tempas didės dėl įšalusios žemės.
  • Rusijos pareigūnai toliau stengiasi deportuoti ukrainiečių vaikus į Rusiją.
  • Rusijos pareigūnai gali bandyti neutralizuoti augančią "Wagner" įkūrėjo J.Prigožino įtaką, skatindami kitas Rusijos karines struktūras.
  • Tikėtina, kad Rusijos pajėgos kampanijoje prieš Ukrainos infrastruktūrą naudoja inertiškas raketas Kh-55, skirtas tik branduolinėms kovinėms galvutėms nešti, taip atskleisdamos, kad Rusijos kariuomenėje trūksta didelio tikslumo ginklų.
  • Rusijos pajėgos tęsė gynybines operacijas prieš vykstančias Ukrainos kontrpuolimo operacijas palei Svatovės-Kreminos liniją.
  • Rusijos pajėgos tęsė puolamąsias operacijas Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis.
  • Rusijos pajėgos toliau statė įtvirtinimus rytinėje Chersono srityje.
  • Rusijos taktinės, logistinės ir įrangos nesėkmės toliau mažina Rusijos karių moralę ir skatina ieškoti atpirkimo ožių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min