Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV evangelikai rugsėjo 11-ąją degino ir plėšė Koraną

Nors T.Jonesas atsisakė grasinimų sudeginti Koraną, tai įvykdė D.Allenas (d.) ir B.Oldas. Islamą jie vadino „neteisinga religija“.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nors T.Jonesas atsisakė grasinimų sudeginti Koraną, tai įvykdė D.Allenas (d.) ir B.Oldas. Islamą jie vadino „neteisinga religija“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors Floridos pastorius Terry Jonesas atšaukė planus rugsėjo 11-ąją viešai sudeginti musulmonų šventąją knygą, tądien Korano puslapiai įvairiuose JAV miestuose ir liepsnojo, ir buvo plėšomi.

T.Joneso grasinimus sudeginti Koraną įvykdė kiti du evangelikų dvasininkai – Tenesio valstijos pastoriai Danny Allenas ir Bobas Oldas, skelbia „Reuters“.

Jie rugsėjo 11-ąją Springfilde, B.Oldo namo kieme apliejo dvi Korano kopijas degiu skysčiu ir jas uždegė. Vienas pastorių islamą pavadino „neteisinga religija“.

Niujorke bei Vašingtone užfiksuoti keli atvejai, kaip protestuotojai plėšė Korano puslapius į skiautes, kiti išplėštus puslapius degino.

Vykstant protesto akcijai prieš planus netoli Pasaulio prekybos centro vietos statyti musulmonų bendruomenės centrą, vienas demonstrantas išplėšė kelis Korano puslapius ir juos sudegino. Kitas protestuotojas plėšydamas musulmonų šventąją knygą rodė nepadorius gestus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pastoriai D.Allenas (d.) ir B.Oldas rugsėjo 11-ąją sudegino Koraną.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pastoriai D.Allenas (d.) ir B.Oldas rugsėjo 11-ąją sudegino Koraną.

Be to, pranešta, jog šeštadienį grupė krikščionių Vašingtone, prie Baltųjų rūmų perskaitė kelias Korano eilutes, kuriomis skatinama neapykanta krikščionims ir žydams, o tada išplėšė kelis puslapius. Teiginius, jog islamas yra taiki religija, jie vadino farsu.

Iš angliškos Korano kopijos išplėštus puslapius jie sudėjo į plastikinį maišelį. Šių puslapių jie nedegino, nes bet kokių daiktų deginimas Kapitolijaus teritorijoje yra draudžiamas.

T.Joneso pareiškimai, jog minint 2001 metų rugsėjo 11-osios teroristų išpuolius jis ketina sudeginti Koraną, sulaukė didelio atgarsio pasaulyje, ypač islamiškose šalyse, kuriose šis pareiškimas suprastas kaip religinio karo paskelbimas. Penktadienį T.Jonesas pareiškė, jog musulmonų religinės knygos nedegins „nei šiandien, nei niekada“.

„Bažnyčios tikslas buvo parodyti, kad islame yra labai pavojingų ir radikalių elementų. Mes įvykdėme šią misiją“, – teigė jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min