Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 21d. 12:45

JAV generalinis prokuroras susitiko su Fergusone nušauto juodaodžio paauglio šeima

Policija Fergusone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Policija Fergusone

JAV teisėsaugos vadovas trečiadienį susitiko su juodaodžio paauglio Michaelo Browno, kuris buvo nušautas baltojo policininko per incidentą, išprovokavusį jau beveik dvi savaites vykstančias riaušes viename Misūrio mieste, artimaisiais.

Generalinis prokuroras Ericas Holderis per 20 min. privatų susitikimą pažadėjo šeimai, kad bus atliktas sąžiningas ir nepriklausomas tyrimas dėl rugsėjo 9-ąją įvykusio incidento Fergusono mieste, nusinešusio jų 18-mečio sūnaus gyvybę.

Prieš tą susitikimą, M.Browno motina pirmąkart pamatė savo sūnaus, kurio kūną suvarpė šešios kulkos, palaikus vietos lavoninėje.

Didžioji žiuri planuoja pradėti liudininkų apklausas byloje dėl M.Browno nužudymo, o visuomenėje daugelis reikalauja, kad neginkluotą paauglį nušovęs pareigūnas būtų teisiamas.

Šiuo metu atliekami trys atskiri M.Browno palaikų tyrimai, kuriuos vykdo vietos valdžia, jaunuolio šeimos nusamdytas ekspertas ir E.Holderio vadovaujamas Teisingumo departamentas.

E.Holderis, kuris tai pat susitiko su Misūrio gubernatoriumi, abiem tos valstijos senatoriais ir dviem vietos įstatymų leidėjais, sakė Fergusono gyventojams, kad paskyrė „labiausiai patyrusius agentus ir prokurorus“ tirti M.Browno žūties aplinkybių, įtariant, kad vietos policija mėgina apsaugoti vieną iš saviškių.

Portale „YouTube“ paskelbtame ir televizijos laidose rodytame įraše girdima, kaip tas pareigūnas keikiasi: „Aš jus, ****, nudėsiu. Atsitraukit!“ 

„Mūsų tyrimas kitoks, – pažymėjo E.Holderis. – Tiriame galimus federalinių pilietinių teisių statutų pažeidimus.“

Policija nurodė, kad M.Brownas atakavo pareigūną, tačiau kiti liudininkai tvirtina, kad paauglys, kuris greitai turėjo pradėti mokslus profesiniame koledže, buvo pakėlęs rankas ir pasiruošęs pasiduoti.

Tuo metu, kai E.Holderis susitiko su vietos bendruomene, policija paskelbė, kad vienas jos pareigūnas buvo nušalintas nuo pareigų, kai antradienio vakarą nukreipė pusiau automatinį šautuvą į taikius protestuotojus po „apsižodžiavimo“.

Portale „YouTube“ paskelbtame ir televizijos laidose rodytame įraše girdima, kaip tas pareigūnas keikiasi: „Aš jus, ****, nudėsiu. Atsitraukit!“ Kai vienas protestuotojas paprašė to pareigūno pasakyti savo vardą, jis sulaukė atsakymo „Užsikrušk!“

Tuo momentu „vienas Sent Luiso apygardos policijos seržantas priėjo ir nedelsdamas ėmėsi veiksmų, priversdamas tą pareigūną nuleisti ginklą, ir išlydėjo jį iš tos vietos“.

Trečiadienio vakarą pastoriai, kunigai, rabinas ir imamas vedė daugiau negu 100 žmonių per trumpas eitynes prie Sent Luiso apygardos teisingumo centro Kleitono priemiestyje, kur įsikūręs apygardos prokuroro Roberto McCullocho biuras, reikalaudami teisingumo dėl incidento su M.Brownu. Tos demonstracijos dalyviai buvo aiškiai vyresnio amžiaus, o tarp jų buvo daugiau baltaodžių.

Vakarų Florisanto aveniu Fergusone, kuriame per naktines demonstracijas dažnai prasiverždavo smurtas, apie 50 žmonių nepabūgo lietaus ir žygiavo stebint riaušių policininkams.

„Norime deramo proceso, – demonstrantams per megafoną sakė Sent Luiso 1-osios kongregacijos bažnyčios baltaodė pastorė Heather Arcovitch. – Tai ne Fergusono problema. Tai Amerikos problema, ir visi amerikiečiai turi tapti sprendinio dalimi.“

Vakarų Florisanto aveniu Fergusone, kuriame per naktines demonstracijas dažnai prasiverždavo smurtas, apie 50 žmonių nepabūgo lietaus ir žygiavo stebint riaušių policininkams.

Įtampa buvo trumpam padidėjusi, kai atėjo viena vidutinio amžiaus baltaodžių pora, nešanti plakatus su užrašais, reiškiančiais solidarumą su M.Browną nušovusiu policininku Darrenu Wilsonu, pasakojo incidento liudininkai. Policija greitai išvedė tą porą, protestuotojams smerkiamai šūkaujant.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min