Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 6d. 18:51

JAV gyvenanti lietuvė apie klimato išdaigas: „Mes nemirštam“

Sniego audra Niujorke 2014 m. sausio 03 d.
„Scanpix“ nuotr. / Sniego audra Niujorke 2014 m. sausio 03 d.
JAV stingdant arktinių šalčių bangai, Niujorke gyvenanti lietuvė Jūratė Juškaitė ramina – klimato išdaigos verčia vietinius niurzgėti, tačiau padėtis nėra tokia jau rimta. „Nemirštam“, – apibendrino padėtį Niujorke J.Juškaitė.

„Niujorke pastarąsias dienas sąlyginai gerai buvo, gatvėse buvo daug sniego valytuvių, miestas ruošėsi iš anksto. Meras buvo liepęs niekam iš namų nekišti nosies. Aišku, šalta. Visi skundžiasi. Vakar (sekmadienį – 15min.lt) draugės uošviai buvo atvažiavę iš šiaurės Niujorko valstijos dalies. Jie šiandien (pirmadienį – 15min.lt) 6 val. išvažiavo, nes 15 val. vietos laiku ten turėtų pradėti smarkiai snigti. Prognozuojama, kad prisnigs iki metro!“ – pasakojo J.Juškaitė.

Anot lietuvės, pačiame Niujorke pirmadienį termometrų stulpeliai rodo pliusinę temperatūrą.

Nežinau, kas čia gatvėse dėsis, turbūt bus čiuožinėjimo aikštelė, – pranašavo lietuvė.

„Vėliau dieną nukris iki minus trylikos. Pasruvo upeliai, nes sniegas tirpsta ir lyja dabar, o naktį pašals. Nežinau, kas čia gatvėse dėsis, turbūt bus čiuožinėjimo aikštelė“, – pranašavo lietuvė.

Pasak jos, žmonės po tokių orų masiškai ima sirgti: „Prieš savaitę irgi buvo stiprios orų permainos – iš minuso į pliusą ir atvirkščiai. Pati savaitę sirgau ir pusei draugų taip pat buvo“.

„Metro įprastai važiuoja. Pagrindinės susisiekimo priemonės užtikrintos. Jei reikia į darbą, tai ir nuvažiuoji. Šiek tiek šalutinėse gatvėse per sniegą paklampoji. Vietomis gatvėse šiukšlių maišų yra, nes neišveža visko. Bet nemirštam“, – apibendrino padėtį Niujorke J.Juškaitė.

Sinoptikų prognozės: Amerikoje bus net 50 laipsnių šalčio

Dalyje Jungtinių Amerikos Valstijų gali ateiti tokia žiema, kokios gyventojai nematė jau 20 metų. Tvnmeteo.tvn24.pl cituoja Amerikos sinoptikus, kurių teigimu, arktinės oro masės gali lemti, kad termometrų stulpeliai nukris net iki 50 laipsnių šalčio. Nuo ketvirtadienio dalį šalies kaustančios žiemos gniaužtus pajus net apie pusė JAV gyventojų.

Esate JAV? Turite nuotraukų ar filmuotos medžiagos? Klimato išdaigos pridarė jums žalos? Siųskite nuotraukas, filmuotą medžiagą ir savo pasakojimus ikrauk@15min.lt arba įkelkite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min