Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV ir Didžiosios Britanijos meteorologai: ši žiema bus palyginti šilta ir drėgna

Vašingtone valomas sniegas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Meteorologai jau prognozuoja, kokia bus žiema.
Šaltinis: 15min
0
A A

Besibaigianti vasara nori nenori verčia susimąstyti apie artėjančią žiemą. Kokia ji bus: snieguota ir šalta? O gal vėjuota ir su šlapdriba? JAV ir Didžiosios Britanijos meteorologai jau pateikė išankstines prognozes, pagal kurias šiemet žiema bus panaši į pastaruoju metu vyraujančias – palyginti šilta ir drėgna.

Išsamių prognozių kol kas tikėtis anksti, bet britų ir amerikiečių meteorologijos tarnybos – MetOffice ir NOAA – jau prognozuoja, kad šiemet žiemą bus gana šilta ir drėgna, rašo tvnmeteo.tvn24.pl. Pasitelkdami meteorologinius modelius ekspertai praskleidė paslapties šydą, kokie gi orai bus šį šaltąjį sezoną.

Pagal skelbiamus žemėlapius galima spėti, kad bent jau nuo lapkričio iki vasario orus lems teigiama Šiaurės Atlanto osciliacijos (NAO) fazė. NAO susiformuoja šiaurinėje vandenyno dalyje ir turi įtakos orams Europoje bei Šiaurės Amerikoje. NAO yra žinoma kaip atmosferos slėgio jūros lygyje skirtumas tarp Islandijos žemo slėgio centrą ir Azorų aukšto slėgio centrą reprezentuojančių dviejų meteorologijos stočių.

Apie teigiamą NAO fazę sakoma, kad suintensyvėja Azorų aukšto slėgio centras, o Islandijos – nugrimzta gilyn. Tuomet Europą žiemą pasiekia daugiau drėgnų ir šiltų oro masių iš Vakarų. Dėl to orai būna švelnesni, su daugiau kritulių – panašūs, kokie buvo praeitą žiemą.

Amerikiečių mokslininkai iš NOAA aiškina, kad Šiaurės Atlanto osciliaciją galima apibūdinti pasitelkus du indeksus: NAO – (neigiama fazė) ir NAO+ (teigiama fazė).

Apie teigiamą NAO fazę sakoma, kad suintensyvėja Azorų aukšto slėgio centras, o Islandijos – nugrimzta gilyn. Slėgis tarp centrų išauga ir tai lemia, kad vėjai virš Atlanto vandenyno sustiprėja, o poliarinės srovės pasislenka į šiaurę.

Tuomet Europą žiemą pasiekia daugiau drėgnų ir šiltų oro masių iš Vakarų. Dėl to orai būna švelnesni, su daugiau kritulių – panašūs, kokie buvo praėjusią žiemą.

Esant neigiamai NAO fazei silpni yra tiek Azorų, tiek Islandijos slėgio centrai, tarp jų susidaro maži slėgio skirtumai, todėl vėjai susilpnėja, į pietus juda poliarinės srovės. Tuomet žiemą orai būna gerokai šaltesni ir sausesni.

Vis dėlto kol kas tiksliai prognozuoti, kokia bus žiema, ankstoka. Juk kartais orai pasikeičia per kelias valandas, tad prieš kelis mėnesius nuspėti šlapdribą ar oro temperatūrą neįmanoma.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min