Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 25d. 13:04

JAV ir Kanadoje dėl audros be elektros liko pusė milijono žmonių

Žiema Kanadoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žiema Kanadoje

Remontininkų brigados iš visų jėgų darbuojasi Jungtinių Valstijų centriniame ir šiaurės rytiniame regione bei rytų Kanadoje, kad atkurtų elektros tiekimą beveik pusei milijono žmonių, kurie po savaitgalį siautusios smarkios pūgos, pareikalavusios bent 24 žmonių gyvybių, Kalėdas sutinka šaltyje ir tamsoje.

Orų pagerėjimas kol kas nenumatomas: JAV nacionalinė orų tarnyba pranešė, kad trečiadienio rytą dar daugiau prisnigs Didžiųjų Ežerų regione ir Vidurio Vakarų valstijose.

Kaip pranešama, Kanadoje žuvo penki žmonės, veikiausiai apsinuodiję smalkėmis.

Policija nurodė, kad Ontarijo valstijoje į šiaurės rytus nuo Toronto du žmonės žuvo naudodami motorinį generatorių savo namui apšildyti, kai jame dingo elektra. Tuo tarpu Kvebeko policija informavo, kad apsinuodijimas smalkėmis tikriausiai tapo trijų žmonių mirties priežastimi vienoje trobelėje šios provincijos Šiaurės pakrantėje.

Anksčiau rytų Kanadoje penki žmonės žuvo per avarijas keliuose, įvykusias dėl blogų orų.

Jungtinėse Valstijose audros aukų skaičius antradienį padidėjo iki 14, kai 50-metis vyras mirė apsinuodijęs iš elektros generatoriaus pasklidusiomis smalkėmis Nokso mieste Meino valstijoje. Tai buvo jau antrasis žmonių mirties atvejis naudojantis generatoriumi per šią audrą. Mičigano policija taip pat su audra susiejo dviejų žmonių žūtį per pirmadienį įvykusį automobilių susidūrimą.

Temperatūrai nukritus žemiau minus 15 laipsnių Celsijaus Toronte, kur antradienio vakarą elektros tiekimas vis dar nebuvo atkurtas beveik 80 tūkst. vartotojų, pareigūnai informavo, jog smarkiai pagausėjo pranešimų apie apsinuodijimo smalkėmis atvejus – per parą gaunama iki 110 tokių iškvietimų, nors paprastai šiuo metų laiku jų būna iki 20.

„Dabar gauname maždaug šešis kartus daugiau skambučių, – sakė Toronto meras Robas Fordas, miesto administracijai paskelbus perspėjimą dėl itin šaltų orų. – Suprantu, kad jie nori sušilti, tačiau taip daryti negalima. Tai mirtina.“

Ugniagesiai perspėjo gyventojus nenaudoti namuose jokių degimo prietaisų – netgi nedeginti per daug žvakių.

Toronte, kur per didžiausią audros siautėjimą be elektros buvo likę 300 tūkst. vartotojų, vietos remonto brigadoms padeda remontininkai iš Otavos, Vindsoro, Manitobo ir Mičigano.

Kitur Ontarijuje trečiadienį paryčiais dar buvo likę be elektros per 44 tūkst., Kvebeke – apie 28 tūkst., Naujajame Bransvike – 29 tūkst., o Naujojoje Škotijoje – apie 300 vartotojų.

Kanados elektros tinklų pareigūnai perspėjo, kad kai kuriems vartotojams elektros tiekimas gali būti atkurtas tik šeštadienį.

Kai kuriose JAV valstijose be elektros likusiems žmonėms buvo leista laikinai apsistoti prieglaudose.

Antradienį Meine be šviesos likusių vartotojų skaičius perkopė 100 000. Bendrovė „Central Maine Power“ pranešė ketinanti pasiųsti per tūkstantį darbuotojų, kad jie atkurtų elektros tiekimą visiems vartotojams iki ketvirtadienio vakaro, o kitos šios valstijos elektros tinklų įmonės perspėjo klientus, kad jiems gali tekti apseiti be šviesos iki penktadienio.

Panaši padėtis susiklostė Mičigane, kur Džeksono mieste įsikūrusi didžiausia valstijoje elektros tinklų bendrovė „Consumers Energy“ pareiškė, kad nuo jos įkūrimo prieš 126 metus dar nebuvo nei vienų Kalėdų, kai tiek daug įmonės klientų šventes sutiko be šviesos. Šeštadienio vakarą smogusi pūga be elektros paliko beveik 17 proc. iš 1,8 mln. bendrovės klientų; o apie 152 tūkst. jų dar neturėjo šviesos antradienį.

Johnas Potbury ir keturi jo šeimos nariai, gyvenantys name netoli Flinto miesto Mičigane, be elektros liko sekmadienį 6 val. vietos laiku. Nuo tada jie visi laiką leido vienoje svetainėje, šildomoje radiatorių, kuriems srovę tiekė generatorius.

Kalėdinės eglutės girliandos buvo išjungtos, tačiau taip pat neveikę šaldytuvas. „Nors visame name siaubingai šalta, šaldiklyje laikomi produktai pradeda atitirpti“, – skundėsi J.Potbury.

Tačiau jo vaikams – aštuonmečiui Jacobui ir penkiamečiui Jacksonui – didžiausią susirūpinimą kėlė kita priežastis: ar pūga nesutrukdys atvykti Kalėdų seneliui. J.Potbury nurodė, kad antradienį vaikams pasakė, jog „Santa Klausas kliaujasi šiaurės elniais, o ne elektra, todėl jam viskas turėtų būti gerai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

09:12
07:48
01:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min