Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV ir Pietų Korėjos prezidentai aptars „tolesnių susitikimų“ su Kim Jong Unu galimybę

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį priėmęs pietų korėjiečių prezidentą Baltuosiuose rūmuose pareiškė svarstysiantis naujų susitikimų su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu galimybę.
Moon Jae-inas ir Donaldas Trumpas
Moon Jae-inas ir Donaldas Trumpas / „Scanpix“/AP nuotr.

D.Trumpas nurodė, kad Ovaliniame kabinete ruošiasi aptarti su Moon Jae-inu „potencialius tolesnius susitikimus“, JAV ir Šiaurės Korėjai svarstant tolesnius veiksmus po nesėkmingo abiejų šalių lyderių susitikimo Hanojuje vasario mėnesį.

„Aptarsime tai ir potencialių susitikimų, tolesnių susitikimų su Šiaurės Korėjos (pareigūnais) ir Kim Jong Unu (galimybę)“, – teigė JAV vadovas.

„Man patinka viršūnių susitikimai, man patinka būti su pirmininku (Kim Jong Unu)“, – tvirtino D.Trumpas.

Šiaurės Korėjos lyderis yra „žmogus, kurį man teko labai gerai pažinti ir kurį gerbiu; tikiuosi ir tikrai tikiu, kad po kurio laiko įvyks daug neįtikėtinų dalykų. Manau, Šiaurės Korėja turi didžiulį potencialą“, kalbėjo JAV prezidentas.

D.Trumpas netikėtai ėmėsi taikdario vaidmens Korėjos pusiasalyje ir atsisakė anksčiau jam būdingo karingo tono, tvirtai pasiryžęs vesti Vašingtoną ir Pchenjaną susitaikymo keliu.

Nors pirmasis D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas Singapūre pernai padėjo pralaužti ledus, antrosios jų derybos Hanojuje nedavė rezultatų.

Per susitikimą Vietname lyderiai nesugebėjo susitarti, kaip galėtų būti mažinama Pchenjano branduolinė programa mainais į sankcijų sušvelninimą. Susitikimui netikėtai nutrūkus, lyderiai atšaukė numatytą vakarienę ir bendrą pareiškimą.

Į Vašingtoną sugrįžusį D.Trumpą respublikonų įstatymų leidėjai sutiko pagyromis, nes baiminosi, kad, siekdamas sensacingų antraščių, jų lyderis gali padaryti per didelių nuolaidų Pchenjanui.

Tačiau D.Trumpas ir toliau yra kritikuojamas už tai, kad nėra pasirengęs deryboms su Kim Jong Unu, nes pokalbiai su šiuo diktatoriumi dar nedavė didelės naudos.

JAV lyderis savo ruožtu tvirtina, kad nors jo asmeniniai santykiai su Kim Jon Unu yra neįtikėtinai geri, jis laikysis tvirtos pozicijos derybose.

„Kartais reikia išeiti, ir tai kaip tik buvo vienas iš tokių kartų“, – sakė D.Trumpas žurnalistams po derybų Hanojuje.

Nepalenkiamas Kim Jong Unas

Pietų Korėjos lyderio padėtis po nesėkmingo Kim Jong Uno ir D.Trumpo susitikimo tapo dar sudėtingesnė.

Prezidentu tapęs Moon Jae-inas pasisakė už pastangas pagerinti santykius su Šiaurės Korėja. Jis pasiryžo atnaujinti turizmą iš Pietų Korėjos į Kimgango kalnus šiaurinėje kaimynėje ir darbą Kesongo pramoniniame komplekse, kur Pietų Korėjos kompanijose dirbdavo darbininkų iš Šiaurės Korėjos.

Tačiau prezidento planai paskelbti tų projektų detales kovo 1-ąją, iškart po Hanojaus viršūnių susitikimo, žlugo, be to, jis patiria spaudimą iš oponentų namuose. Vienas pietų korėjiečių parlamentaras pavadino prezidentą Šiaurės Korėjos „vyriausiuoju atstovu“.

Pats Kim Jong Unas susidariusia aklaviete pasinaudojo kaip galimybe pasipiktinti tarptautinėmis sankcijomis ir perspėti, kad jo šalis spaudimui nepasiduos.

Socialistinė ekonomika „smogs tikslų smūgį priešiškoms jėgoms, kurios (...) neteisingai mano, kad sankcijos gali paklupdyti KLDR (Šiaurės Korėją) ant kelių“, Kim Jong Uną citavo valstybinė žiniasklaida.

Be to, tuojau po viršūnių susitikimo Hanojuje buvo paskelbta iš palydovų padarytų nuotraukų, rodančių, kad Šiaurės Korėja galimai suaktyvino veiklą Sohė raketų leidimo komplekse. Tai padidino tarptautinės bendruomenės susirūpinimą, kad Pchenjanas galbūt ruošiasi paleisti didelio nuotolio balistinę arba kosminę raketą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius