Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 25d. 16:25

JAV ir Rusijos santykių prognozės į valdžią atėjus Joe Bidenui: kai kurie elementai pasikeis iškart

Joe Bideno inauguracijos ceremonija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Joe Bideno inauguracijos ceremonija

Po išrinktojo JAV prezidento Joe Bideno inauguracijos, kai kurie JAV politikos Rusijos atžvilgiu elementai pasikeis iškart. Naujojo prezidento laukia sunki užduotis parengti naują, išsamią santykių su Rusija strategiją: užtikrinti tinkamą pusiausvyrą tarp didelių Maskvos ambicijų pažabojimo ir bendradarbiavimo siaurose bendrų interesų srityse.

Pirma, ką J.Bideno administracijai reikės padaryti, tai išsklaidyti mitus ir klaidingą supratimą, kurie ilgus metus trukdė JAV tinkamai ir objektyviai analizuoti Maskvą, ir tiksliau įvertinti, kokią grėsmę iš tikrųjų kelia Putino Rusija ir kaip JAV gali veiksmingai prieš ją atsilaikyti.

Stereotipų spąstuose

Amerikiečių mąstymą apie Rusiją temdo klaidingas supratimas. Pavyzdžiui, daugelis analitikų neteisingai mano, kad Rusija yra nykstanti galybė. Tai netiesa. V.Putinas neturi tokios galios, kokią turėjo jo sovietiniai pirmtakai aštuntajame dešimtmetyje ar kokią turi Kinijos prezidentas Xi Jinpingas šiandien, tačiau Rusija taip pat nėra silpna ir menkstanti valstybė, kokia buvo 1990-aisiais.

Nepaisant neigiamų demografinių tendencijų ir ne visada pavykusių rinkos reformų, ji atsinaujino ir yra viena galingiausių pasaulio šalių – turinti žymiai daugiau karinės, kibernetinės, ekonominės ir ideologinės galios, nei mano dauguma amerikiečių.

II DALIS. Senas iššūkis naujam JAV prezidentui: pažaboti Rusijos polinkį į agresiją

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min