Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

JAV ir Turkija įšaldė IS finansavimo tinklo narių turtą

Jungtinės Valstijos ir Turkija ėmėsi bendrų veiksmų, kad užblokuotų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) finansavimo tinklą, ketvirtadienį pranešė JAV iždo departamentas.
Pinigai
Pinigai / 123RF.com nuotr.

Iždo departamentas pritaikė sankcijas sirui Abdui al Hamidui Salimui Ibrahimui Ismailui Brukanui al Khatuni ir dviem jo sūnums už tai, kad jie vadovavo vadinamajam „Islamo valstybės“ užsienio finansavimo padaliniui Turkijoje.

Naudodamiesi pinigų pervedimo sistema Turkijos Mersino mieste, jie pradėjo organizuoti 500 000 JAV dolerių (apie 470 000 eurų) pervedimą džihadistų grupuotei 2021 metų birželį, teigė Iždo departamentas.

Ketvirtas asmuo, Lu'ay Jasimas Hammadi al Juburi, kartu su jais per kitą bendrovę „Sham Express“ gabeno pinigus „Islamo valstybei“ tarp Turkijos, Irako ir Sirijos.

IS kovotojai „taip pat naudojosi „Sham Express“ aukso kontrabandai iš Sirijos ir Sudano per Iraką, Egiptą ir Libiją, kad gautų papildomų pajamų“, teigė Iždo departamentas.

Remdamos JAV sankcijas, Turkijos iždo ir finansų bei Vidaus reikalų ministerijos įšaldė „Islamo valstybės“ finansavimo tinklo narių turtą.

„Šie paskelbimai ir su jais susijęs turto įšaldymas yra glaudaus koordinavimo ir bendradarbiavimo su mūsų partneriais Turkijoje, siekiant kovoti su IS veikla regione, rezultatas“, – sakoma iždo sekretorės pavaduotojo Briano Nelsono pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius