Sportas gyvai

JAV išlieka pasirengusi deryboms su Šiaurės Korėja dėl jos nusiginklavimo

Jungtinių Valstijų sekretorius Rexas Tillersonas antradienį pareiškė, kad Vašingtonas išlieka pasirengęs deryboms dėl Pchenjano nusiginklavimo.
Rexas Tillersonas
Rexas Tillersonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Taip aukščiausias JAV diplomatas kalbėjo, Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui atidėjus planus paleisti kelias balistines raketas netoli Guamo salos. Ten įsikūrusios strategiškai svarbios JAV karinės bazės.

Visgi R.Tillersonas tvirtino, kad derybų pradžia priklausys nuo Pchenjano veiksmų. Jis teigė, kad Šiaurės Korėja turi parodyti, kad supranta, jog turės atsisakyti savo planų vystyti branduolinę programą.

„Šiuo metu neturiu jokio atsakymo jo sprendimams, – sakė valstybės sekretorius, paklaustas apie Šiaurės Korėjos lyderio sprendimą atidėti smūgio Guamui planus. – Mes toliau esame suinteresuoti priartėti prie dialogo, bet tai priklauso nuo jo paties“.

Jis nedetalizavo, kaip Šiaurės Korėja turėtų pademonstruoti įsipareigojimą atsisakyti branduolinės programos.

Anksčiau R.Tillersonas yra teigęs, kad Pchenjanas turėtų neapibrėžtam laikui sustabdyti balistinius raketų ir branduolinio ginklo bandymus ir tai turėtų įvykti dar iki derybų pradžios.

Kim Jong Unas buvo supažindintas su „Guamą apgaubiančios ugnies planu“ per pirmadienį surengtą patikrinimą Strateginių pajėgų štabe, vadovaujančiame branduolinių ginklų turinčios valstybės raketiniams daliniams, nurodė valstybinė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA.

Tačiau Kim Jong Unas pareiškė kol kas neduosiantis įsakymo paleisti raketas ir „dar kurį laiką stebėsiantis kvailą ir idiotišką jankių elgesį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius