Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 08, 19:17

JAV įstatymų leidėjai paragino Baracką Obamą išlaikyti glaudžius ryšius su Vilniumi, Talinu ir Ryga

Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų rūmai priėmė rezoliuciją, kuria pasveikino Baltijos šalis Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga ir paragino prezidentą Barracką Obamą išlaikyti glaudžius ryšius su Vilniumi, Ryga ir Talinu.
Barackas Obama
Barackas Obama / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį priimtoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad JAV niekada nepripažino priverstinio Baltijos šalių inkorporavimo į Sovietų Sąjungos sudėtį ir pažymima, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės nepaisant sovietinės valdžios pastangų niekada neprarado tikėjimo laisve ir nepriklausomybe.

Kongresas taip pat gyrė Baltijos šalių pastangas įgyvendinant demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės principus bei indėlį tarptautiniame bendradarbiavime.

„Kongresas ragina prezidentą tęsti glaudžius ir abipusiai naudingus santykius, kurie JAV siejo su Estija, Latvija ir Lietuva nuo šių šalių Nepriklausomybės atkūrimo“, – rašoma rezoliucijoje.

Rezoliuciją inicijavo Lietuvių ir kroatų kilmės kongresmenai Johnas Shimkus ir Dennis Kucinichas. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min