15min be reklamos
2022 12 02, 21:19

JAV įtraukė Kubą, Nikaragvą, „Wagner“ grupę į religijos laisvės pažeidėjų „juodąjį“ sąrašą

Jungtinės Valstijos penktadienį įtraukė Kubą, Nikaragvą ir Rusijos samdinių grupę „Wagner“ į tarptautinės religijos laisvės pažeidėjų „juodąjį“ sąrašą, atvėrusios kelią galimoms sankcijoms.
„Wagner“ samdinys
„Wagner“ samdinys / Nuotr. iš „Wagner“ telegram kanalo

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad „Wagner“ grupė į sąrašą įtraukta dėl dalyvavimo pažeidimuose Centrinės Afrikos Respublikoje, kurioje beveik dešimtmetį verdančios kovos supriešino krikščionis su musulmonais.

Religijos laisvės pažeidimai „sėja nesantaiką, pakerta ekonominį saugumą ir kelia grėsmę politiniam stabilumui bei taikai“, pažymėjo A.Blinkenas pareiškime.

„Jungtinės Valstijos nestovės nuošalyje, kai vykdomi tokie pažeidimai.“

Kubai ir Nikaragvai buvo suteiktas „ypatingą susirūpinimą keliančių šalių“ statusas, o tai reiškia, kad prieš šias Lotynų Amerikos šalis, kurioms jau taikomos JAV sankcijos, gali būti imtasi papildomų priemonių.

„Juodajame“ sąraše taip pat liko visos šalys, kurios 2021 metais buvo įvardytos kaip keliančios ypatingą susirūpinimą – Kinija, Eritrėja, Iranas, Mianmaras, Šiaurės Korėja, Pakistanas, Rusija, Saudo Arabija, Tadžikija ir Turkmėnija.

Be to, į kasmet peržiūrimo „juodojo“ sąrašo stebimų šalių skiltį A.Blinkenas įtraukė Centrinės Afrikos Respubliką ir Vietnamą, o tai reiškia, kad šios šalys bus priskirtos prie keliančiųjų ypatingą susirūpinimą, jeigu nepadarys pažangos. Stebimų šalių skiltyje taip pat liko Alžyras ir Komorai.

Teisių aktyvistai ilgą laiką ragino Jungtines Valstijas įtraukti Vietnamą į šį sąrašą dėl šios šalies komunistinės vyriausybės elgesio su budistų bei kitomis religinėmis grupėmis, tačiau ankstesnės JAV administracijos vengė tokio žingsnio, siekdamos stiprinti ryšius su buvusia JAV priešininke.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min