15min be reklamos
2023 01 26, 18:02

JAV įvedė naujų sankcijų Rusijos subjektams ir asmenims, susijusiems su „Wagner“

JAV įvedė naujas sankcijas Rusijos subjektams ir asmenims, susijusiems su privačia karine bendrove „Wagner“ ir jos įkūrėju Jevgenijumi Prigožinu, ketvirtadienį pranešė Iždo derpartamentas.
Jevgenijus Prigožinas
Jevgenijus Prigožinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sankcijos palies šešis asmenis ir 12 subjektų.

„Šiandienos veiksmai kartu su papildomomis Valstybės departamento sankcijomis nukreipti prieš infrastruktūrą, kuria remiamos mūšio lauko operacijos Ukrainoje, įskaitant Rusijos ginklų gamintojus ir asmenis, administruojančius Rusijos okupuotas Ukrainos teritorijas“, – sakoma Iždo departamento pranešime.

„Kadangi mūsų tarptautinės koalicijos Rusijai taikomos sankcijos ir eksporto kontrolė vis labiau kanda, Kremlius desperatiškai ieško ginklų ir paramos – taip pat ir per žiaurią „Wagner“ grupę“ – kad galėtų tęsti neteisingą karą prieš Ukrainą“, – pranešime cituojama iždo sekretorė Janet Yellen.

„Šiandien išplėstos sankcijos „Wagner“, taip pat naujos sankcijos jų bendrininkams ir kitoms bendrovėms, įgalinančioms Rusijos karinį kompleksą, dar labiau apsunkins V. Putino galimybes apginkluoti ir aprūpinti savo karo mašiną“, – sakė ji.

Be kita ko, „Wagner“ įvardyta kaip tarptautinė nusikalstama organizacija. „Wagner“ nuolat vykdo sunkią nusikalstamą veiklą, įskaitant masines egzekucijas, prievartavimus, vaikų grobimus ir fizinį smurtą Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR) ir Malyje, pažbrėžiama Iždo departamento pranešime.

Ši grupė, kurioje, kaip pranešama, yra daug nuteistųjų, užverbuotų Rusijos kalėjimuose, vadovauja atakoms Rytų Ukrainoje, įskaitant įnirtingus mūšius Soledare ir Bachmute.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min