Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV kaltina Kiniją santykių destabilizacija dėl Salvadoro sprendimo išsižadėti Taivano

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį apkaltino Kiniją destabilizuojant santykius su Taivanu po anksčiau šią savaitę pasirodžiusios žinios, kad Salvadoras nutraukia saitus su Taipėjumi, kad užmegztų diplomatinius santykius su Pekinu. „Jungtinės Valstijos ir toliau priešinsis Kinijos (vykdomai) santykių su Taivanu destabilizacijai ir kišimuisi į Vakarų pusrutulio politiką“, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime.
Praeivė Kinijos sostinėje Pekine
Praeivė Kinijos sostinėje Pekine / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Šis sprendimas paveikia ne tik Salvadorą, bet ir viso Amerikų regiono ekonominę būklę ir saugumą“, – priduriama jame. Vašingtonas taip pat pabrėžė, kad dėl Salvadoro sprendimo nutraukti ryšius su Taivanu, bus iš naujo įvertinti JAV santykiai su ta Centrinės Amerikos šalimi.

Nors Jungtinės Valstijos oficialiai pripažįsta tik Kiniją, jos išlieka artimos Taivano sąjungininkės ir turi de factoambasadą šios salos sostinėje Taibėjuje.

Taivanui, kurį Kinija laiko savo teritorija, dabar liko tik 17 diplomatinių sąjungininkų visame pasaulyje, o Kinija didina spaudimą šios salos valdžiai pripažinti vieną Kiniją. Pekinas nerimauja, kad dabartinė Taivano valdžia sieks oficialaus atsiskyrimo nuo žemyninės Kinijos.

Salvadorui paskelbus apie sprendimą nutraukti ryšius su Taivanu, pirmadienį JAV ambasadorė šioje Pietų Amerikos šalyje Jean Manes socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad toks Salvadoro sprendimas „kelia nerimą dėl daugybės priežasčių“ ir „be abejonės turės įtakos mūsų santykiams su šia vyriausybe“.

Tarp Pekino ir Vašingtono jau tvyro įtampa dėl prekybos. Be to, amerikiečiai nerimauja, kad Kinija vagia komercines paslaptis, sparčiai modernizuoja savo kariuomenę ir steigia karines bazes Pietų Kinijos jūros salose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius