Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 14d. 23:52

JAV Kanzaso valstijoje žudynes surengęs vyras – kelis kartus teistas, kukluksklanui priklausęs antisemitas, norėjęs tapti politiku

F.G.Milleris
Youtube.com stopkadras / F.G.Milleris

JAV sulaikytas įtariamasis, sekmadienį Žydų bendruomenės centre nušovęs tris žmones Kanzaso valstijos Overland Parko mieste, yra 73 metų Frazieras Glennas Milleris. Šio vyro praeitis – itin spalvinga, rašo Thedailybeast.com.

Agresyvumu visą gyvenimą pasižymėjęs vyras anksčiau priklausė Kukluksklanui, yra sėdėjęs kalėjime, o dabar priklauso neonaciams.

Po sulaikymo jis prieš televizijos kameras rėkė: „Heil Hitler“.

Po sulaikymo jis prieš televizijos kameras rėkė: „Heil Hitler“.

Kaip žiniasklaidai sakė Overland Parko policijos viršininkas, į Žydų bendruomenės centrą atėjęs F.G.Milleris iš pradžių pasiteiravo, ar žmonės iš tiesų yra žydai, o vėliau ėmė šaudyti.

Dvi aukos – Williamas Lewis Corporonas ir jo keturiolikmetis anūkas Reatas Griffinas Underwoodas nebuvo žydai, jie priklausė šalia įsikūrusiai Metodistų bažnyčiai.

Norėjo išvalyti valstiją nuo juodaodžių

F.G.Millerio žmona patvirtino, kad naktį prieš žudynes jos vyras gėrė lošimo namuose.

Savo išleistoje knygoje jis atvirai pareiškė, kad norėdamas pritraukti naujų narių, jis naudojo Adolfo Hitlerio metodus: „Daug dėmesio skyriau eitynėms ir mitingams. A.Hitleriui tai pasiteisino“.

Jis yra tarnavęs JAV kariuomenės specialiosiose pajėgose, kariavęs Vietname. Tačiau po to, kai įstojo į Amerikos nacionalsocialistų partiją, buvo išspirtas iš kariuomenės.

1980 metais jis persikėlė gyventi į Šiaurės Karolinos valstiją, kur įkūrė fermą ir ėmė burti vietos Kukluksklaną.

Savo išleistoje knygoje jis atvirai pareiškė, kad norėdamas pritraukti naujų narių, naudojo Adolfo Hitlerio metodus: „Daug dėmesio skyriau eitynėms ir mitingams. A.Hitleriui tai pasiteisino“.

Jis aiškino, kad siekia išvalyti valstiją nuo juodaodžių.

Ragino žudyti žmones, už žmogžudystę – taškai

F.G.Milleris buvo įkūręs Baltųjų patriotų partiją, kuri bandė įsilieti į politinį gyvenimą, tačiau koją pakišo teistumas – vyras buvo nuteistas už neteisėtą ginklų ir sprogmenų įsigijimą organizacijai „Baltieji Pietūs“, buvo nuteistas metams, tačiau paleistas už užstatą dingo.

F.G.Milleris buvo įkūręs Baltųjų patriotų partiją, kuri bandė įsilieti į politinį gyvenimą, tačiau koją pakišo teistumas – vyras buvo nuteistas už neteisėtą ginklų ir sprogmenų įsigijimą organizacijai „Baltieji Pietūs“.

Pasislėpęs išplatino laišką organizacijos nariams nustatydamas sistemą, kuri numatė, kad už juodaodžio nužudymą jie užsidirbs tašką, už „baltosios rasės išdaviko“ arba žydo nužudymą – 10 taškų, 50 taškų už teisėjo nužudymą, o 888 taškus – už organizacijos, kuri padavė jį į teismą dėl požiūrio į juodaodžius, nario mirtį.

Po kurio laiko Federalinis tyrimų biuras surado pasislėpusį F.G.Millerį ir jį sulaikė, vyras buvo nuteistas trejiems metams.

Vėliau jis bandė prasmukti į renkamus postus ir visada labai aršiai pasisakė prieš žydus, tačiau rinkėjų jo mintys nesudomino.

Sekmadienį F.G.Milleris nusprendė imtis veiksmų. Nušautasis W.L.Corporonas tą dieną vedė savo anūką ir jo draugą į dainavimo perklausą.

„Guodžiamės tuo, kad jie yra kartu danguje“, – sakė nužudytųjų šeimos nariai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min