Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV kariai kaltinami atskleidę valstybės paslaptis vaizdo žaidimo apie Osamą Bin Ladeną kūrėjams

JAV kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Septyni JAV karo laivyno elitinių specialiųjų pajėgų („Navy SEALs“) nariai kaltinami kuriant vaizdo žaidimą „Medal of Honor: Warfighter“ atskleidę valstybės paslaptis. Kariams už konsultacijas kuriant žaidimą buvo mokami pinigai.

Kariai gavo papeikimus, du mėnesius jiems buvo perpus sumažintas atlyginimas. Jie nubausti už piktnaudžiavimą tarnyba, įslaptintos medžiagos atskleidimą ir įsakymų pažeidimą.

Kaip praneša naujienų tarnyba BBC, vienas nubaustas specialiųjų pajėgų narys pernai dalyvavo Osamos Bin Ladeno paieškos ir nukovimo operacijoje. Tarp nubaustų karių yra du vyresnieji ir penki vyriausieji specialieji operatoriai.

Kompanijos „Electronic Arts“ sukurtas žaidimas tiksliai neatkuria Osamos Bin Ladeno paieškos operacijos, tačiau joje atsispindi realiai vykdyti reidai.

Žaidimo gamintojas gyrėsi, kad kuriant itin realistinį žaidimą prisidėjo šiuo metu tarnaujantys ar į pensiją jau išėję kariai.

Neaišku, kokias paslaptis kariai atskleidė, tačiau aišku, kad buvo naudojama JAV karinio jūrų laivyno informacija.

„Mes laikomės politikos, kad negalima atskleisti, JAV karinio jūrų laivyno karių veiklos detalių. Ir netoleruojame taisyklių laužymo“, – sakė Karinių jūrų specialiųjų pajėgų vado pavaduotojas, admirolas Gary Bonelli.

Jis pridūrė, kad drausminamosios priemonės pasiųs aiškią žinią visiems pajėgų nariams, kad jų atsakomybė ir toliau bus vertinama itin griežtai. 

Kaip praneša valdžios institucijos, tyrimas atliekamas ir dėl dar keturių specialiųjų pajėgų karių.

Kaip žinia, dar vienas „Seal“ narys neseniai parašė knygą „No Esay Day“ („Nelengva diena“) apie Osamos Bin Ladeno gaudynes. Joje atskleidžiamos Bin Ladeno mirties aplinkybės kiek skyrėsi nuo oficialių įvykių versijos.

Knygos turinys prieš paskelbiant ją viešai Pentagonui nebuvo pateiktas. Pareigūnai perspėjo, kad dėl slaptos informacijos nutekinimo gali prasidėti baudžiamieji kaltinimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min