Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 23d. 21:49

JAV karys, žiauriai nužudęs 16 civilių afganų, nuteistas kalėti iki gyvos galvos

16 afganų nužudęs JAV karys Robertas Balesas
„Scanpix“ nuotr. / 16 afganų nužudęs JAV karys Robertas Balesas

JAV karys Robertas Balesas, kuris praėjusiais metais žiauriai išžudė 16 afganų, sulaukė bausmės – kariui skirta bausmė iki gyvos galvos be teisės teikti apeliaciją, praneša BBC.

Seržantas Robertas Balesas praėjusių metų kovo mėnesį Kandaharo provincijoje žiauriai išžudė 16 žmonių. Karys be gailesčio šaudė į vaikus ir pagyvenusiais moteris.

Birželio mėnesį karys buvo pripažintas kaltu, norėdamas išvengti mirties bausmės, jis pats pripažino savo kaltę. Ketvirtadienį R.Balesas atsiprašė uš žudynes ir prisipažino, kad tai buvo „baimės aktas“.

R.Balesas yra 39 metų JAV armijos vyresnysis puskarinininkis, dalyvavęs trijose kovinėse misijose Irake ir pirmąkart buvo dislokuotas Afganistane.

Armijos tyrėjai įtaria, kad JAV karys, kuris yra kaltinamas tyčiniu civilių afganų nužudymu, tuos gyventojus nušovė per dvi atskiras operacijas.

Tyrėjų teigimu,  R.Balesas išėjo iš savo bazės ir nužudė pirmąją grupę žmonių, tada grįžo į bazę ir kiek vėliau tą patį vakarą išėjo ir užpuolė antrą kaimą.

Jis buvo sulaikytas grįžtantis po to antro išėjimo, sakoma pranešime.

Šaltinis laikraščiui „The New York Times“ sakė, kad tokia įvykių eiga paaiškėjo po virtinės apklausų, kurias armijos tyrėjai atliko bandydami išsiaiškinti, kas ir kodėl įvyko tą naktį.

R.Balesas buvo apkaltintas dėl 16 tyčinių žmogžudysčių, taip pat – šešių užpuolimų ir bandymų nužudyti Kandaharo provincijos Pandžvajo rajone kovo 11 dieną.

Dėl šio incidento JAV ir Afganistano vyriausybės santykiai pablogėjo labiausiai nuo JAV vadovaujamos invazijos pradžios 2001 metais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min