Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 19d. 17:42

JAV Kongresas pasiūlė įvesti 90 proc. mokestį premijoms

Priėmus naująjį įstatymą valstybė galės susigrąžinti 90 proc. premijoms išmokėtų pinigų mokesčių pavidalu.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Priėmus naująjį įstatymą valstybė galės susigrąžinti 90 proc. premijoms išmokėtų pinigų mokesčių pavidalu.

Jungtinių Valstijų kongresmenai Atstovų rūmams pateikė įstatymo projektą, kuriame numatyta įvesti naują mokestį premijoms ir kitoms papildomoms išmokoms kompanijose, gaunančiose valstybės paramą.

AFP praneša, kad projekte numatyta premijas ir papildomas išmokas apmokestinti 90 proc. mokesčiu.

Demokratų partijos atstovo Steny Hoyerio teigimu, Atstovų rūmai greičiausiai vieningai pritars šiam projektui ir tuo pačiu išreikš „tautos pyktį ir pasišlykštėjimą“ didelėmis premijomis, mokamomis valstybės gelbstimose kompanijose.

Premijos mokamos iš gelbėjimui skirtų pinigų

Antradienį JAV prezidentas Barackas Obama pareikalavo rasti būdą, kaip įstatymais užblokuoti premijų išmokėjimą Amerikos draudimo kompanijos AIG, kurią Vyriausybė gelbsti nuo bankroto, atstovams.

Anksčiau atsakingi šios draudimo kompanijos darbuotojai gavo premijas, kurių bendra suma siekia 165 mln. dolerių. Paaiškėjo, kad premijos mokamos iš pinigų, kuriuos Vyriausybė suteikė kompanijai išgelbėti.

Ketvirtadienį keli AIG finansų padalinio vadybininkai sutiko grąžinti gautas premijas. Tokia buvo jų reakcija į trečiadienį paskelbtą kompanijos generalinio direktoriaus Edwardo Liddy prašymą. E.Liddy trečiadienį dėl premijų skyrimo buvo priverstas aiškintis Kongrese.

Krizė – ne kliūtis premijoms

Pasak E.Liddy, norėdama įveikti krizę ir grąžinti Vyriausybei pinigus, AIG turi „vykdyti verslą, kaip verslą“, kovoti už klientus, pelną ir savo darbuotojus. Būtent dėl to kompanijos administracijos atstovams buvo skirtos premijos. Vis dėlto E.Liddy pripažino, kad premijų mokėjimas tokiu metu ir tokiomis aplinkybėmis yra nepadorus sprendimas.

JAV Vyriausybė su Federaliniu rezervo fondu užsiima AIG gelbėjimu nuo praėjusių metų rugsėjo, kai valdžia išpirko 79,9 proc. draudimo kompanijos akcijų. 2008-aisiais patyrusi 99 mlrd. dolerių nuostolį, AIG jau sulaukė 173,3 mlrd. dolerių paramos. Artimiausiu metu AIG bus pervesta dar 30 mlrd. dolerių.

Pasaulio krizės akivaizdoje daugelis finansinių JAV organizacijų patyrė žymių nuostolių. Kai kurios iš jų atsidūrė ant bankroto slenksčio ir buvo priverstos parduoti savo verslą. Tačiau daugelis neatsisakė premijų mokėjimo praktikos kompanijų vadovams. Pavyzdžiui, dabar Niujorko prokuratūra atlieka tyrimą banke „Merrill Lynch“, kurio septyni vadovaujantys asmenys praėjusiais metais gavo apie 100 mln. dolerių premijų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min