Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 25, 13:37

JAV Kongresas priėmė pirmąjį per kelis dešimtmečius svarbų ginklų kontrolės įstatymą

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų ginklų kontrolės srityje ir priėmė svarbias nuostatas dėl ginklų saugos. Tačiau šis žingsnis buvo atliktas nepraėjus nė parai po Aukščiausiojo Teismo išvados, kad amerikiečiai turi teisę viešose vietose nešiotis paslėptus šaunamuosius ginklus.
Šaudynės Oklahomoje
Šaudynės Oklahomoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ginklų kontrolė yra opi tema tiek JAV konservatoriams, tiek liberalams. Šis klausimas reguliariai sugrįždavo į JAV politinės darbotvarkės viršų po pastaraisiais metais įvykusių virtinės pražūtingų šaudynių.

Demokratų vadovaujami Atstovų Rūmai penktadienį patvirtino anksčiau Senato priimtą abiejų pagrindinių partijų pastangomis parengtą teisės aktą. Nors jo poveikis bus gana kuklus, tai yra pirmasis reikšmingas su šaunamųjų ginklų kontrole susijęs teisės aktas nuo 1994 metų.

„Nevertinkime šio įstatymo pagal tai, ko jame nėra, bet gerbkime jį už tai, ką jis daro. Ir jis daro štai ką – gelbsti gyvybes. Ir mes tuo labai, labai didžiuojamės“, – sakė Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi.

Keturiolika respublikonų nepaisė savo lyderio Kevino McCarthy raginimų prisidėti prie demokratų ir paremti 80 puslapių apimties teisės aktą, ketvirtadienį vakare priimtą Kongreso aukštųjų rūmų.

Balsavimas įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Aukščiausiasis Teismas konservatyvių pažiūrų teisėjų balsų dauguma panaikino šimtmetį Niujorko valstijoje galiojusį įstatymą, pagal kurį gyventojai, norintys nešiotis paslėptą šaunamąjį ginklą, turėdavo gauti tam specialų leidimą.

Naujasis ginklų kontrolės įstatymas numato duomenų apie jaunesnius pirkėjus nuodugnesnį tikrinimą, taip pat federalinį finansavimą valstijoms, įsivedančioms įstatymus, leidžiančius teismams laikinai paimti ginklus iš asmenų, laikomų keliančiais grėsmę.

Milijardai dolerių bus skirti kovai su „fikyviais pirkėjais“, kurie padeda šaunamuosius ginklus įsigyti tokios teisės neturintiems asmenims, taip pat priemonėms prieš ginklų kontrabandą.

Liberalai džiūgavo dėl Kongreso sprendimo, nors priimto įstatymo poveikis yra riboto masto – jis neapima visuotinio informacijos apie ginklų pirkėjus tikrinimo, taip pat neuždraudžia pusiau automatinių ginklų arba didelės talpos šovinių dėtuvių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min