-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV Kongreso narę Gabrielle Giffords pašovęs „Arizonos šaulys“ stojo prieš teismą

Jaunuolis, įtariamas nužudęs šešis žmones ir dar 14 sužalojęs per išpuolį Arizonos mieste Tusone, pirmadienį stojo prieš teismą, tačiau beveik nieko nepasakė, nurodė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.
Jaredas Loughneris
Jaredas Loughneris. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jaredas Loughneris, kuris šeštadienį mėgino nužudyti vieną JAV Kongreso narę, tačiau buvo didvyriškai sutramdytas šalia buvusių žmonių, beveik nieko nekalbėjo, tik atsakinėjo „taip“ į teisėjo klausimus valstijos sostinėje Finikse.

Federalinis teisėjas sutiko paskirti advokatę Judy Clarke 22 metų kaltinamojo gynėja. Ši advokatė anksčiau atstovavo už sprogdinimus nuteistam Tedui Kaczynskiui, žinomam Unabomberio pravarde, taip pat 2001 metų rugsėjo 11 dienos išpuolių sąmokslininkui Zacariui Moussaoui.

Pirminis teismo posėdis paskirtas sausio 24 dieną.

Per šį posėdį jaunuolis nepadarė kaltės pripažinimo arba nepripažinimo pareiškimo.

Iš pažiūros J.Loughneris atidžiai klausėsi teisėjo Michaelo Andersono klausimų. Teisėjas taip pat klausė, ar kaltinamasis pasirašė ant vieno dokumento, kurį tyrėjai rado jo namuose po savaitgalį įvykusio incidento.

„Taip, tai mano parašas“, – pareiškė plikai nusiskutęs J.Loughneris, kurio kaktoje matėsi guzas. Per trumpiau nei 15 minučių trukusį teismo posėdį jis vilkėjo rudą kalinio uniformą ir buvo sukaustytas grandinėmis.

Per šį posėdį jaunuolis nepadarė kaltės pripažinimo arba nepripažinimo pareiškimo.

40 metų Atstovų rūmų narė Gabrielle Giffords šeštadienį buvo iš arti pašauta į galvą, o vėliau užpuolikas pradėjo nesirinkdamas šaudyti į vietos rinkėjų minią. Per šį išpuolį žuvo šeši žmonės, tarp jų viena devynmetė ir federalinis teisėjas.

Pateikę naujausios informacijos apie G.Giffords būklę, gydytojai pirmadienį nurodė, kad ji tebereaguoja į paprastas komandas – pavyzdžiui, suspausti gydytojo pirštus, todėl turima vilčių, jog ji pasveiks. Tačiau sužeistosios būklė tebėra kritinė.

Pareigūnai sakė, kad L.Loughneris buvo prislėgtas problemų, o pernai jis buvo pašalintas iš bendruomenės koledžo.

Kaip pranešama, per išpuolį jis iššaudė visą pistoleto dėtuvę, kurioje buvo 31 šovinys.

Kai J.Loughneris mėgino iš naujo užtaisyti savo 9 mm kalibro pusiau automatinį pistoletą „Glock“, šalia buvę žmonės, tarp jų vienas 74 metų į atsargą išėjęs pulkininkas, kurio galvą ką tik buvo grybštelėjusi kulka, užpuoliką parbloškė ant žemės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius