Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 28d. 10:21 , Atnaujinta: 2021 vasario 28d. 11:46

JAV leista naudoti „Johnson & Johnson“ vakciną nuo COVID-19

„Johnson & Johnson“ vakcina nuo koronaviruso
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Johnson & Johnson“ vakcina nuo koronaviruso

Jungtinėse Valstijose šeštadienį buvo išduotas leidimas esant ekstremalioms sąlygoms naudoti bendrovės „Johnson & Johnson“ sukurtą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos, taigi skiepų arsenalas kovoje su COVID-19 pandemija, kuri pareikalavo daugiau kaip 500 tūkst. amerikiečių gyvybių, pasipildė dar viena, paprasčiau naudojama priemone.

Naujoji vakcina, suleidžiama viena doze, yra itin veiksminga užkertant kelią ūmiai COVID-19 infekcijai, įskaitant naujesnes jos atmainas, pareiškė Maisto ir vaistų administracija (FDA), prieš patvirtindama „Johnson & Johnson“ sukurtą vakciną.

„Tai džiugios naujienos visiems amerikiečiams ir padrąsinantis postūmis mūsų pastangose užbaigti šią krizę“, – pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas.

Tačiau jis paragino amerikiečius ir toliau elgtis budriai bei laikytis dėl viruso nustatytų apribojimų, kaip antai, socialinio atstumo reikalavimų, ir įspėjo, jog naujosios viruso atmainos tebekelia grėsmę.

„Tačiau mes negalime dabar atsipalaiduoti ar manyti, jog pergalė yra neišvengiama“, – pažymėjo jis.

„Johnson & Johnson“ sukurta vakcina yra jau trečioji vakcina nuo COVID-19, sertifikuota platinti Jungtinėse Valstijose.

Ji laikoma itin svarbia priemone siekiant toliau spartinti vakcinavimo kampaniją Jungtinėse Valstijose, kur koronavirusinė infekcija pareikalavo daugiau kaip 500 tūkst. žmonių gyvybių.

Per didelio masto klinikinius tyrimus „Johnson & Johnson“ vakcinos veiksmingumas užkertant kelią sunkiai COVID-19 formai siekė 85,9 proc. Jungtinėse Valstijose, 81,7 proc. Pietų Afrikoje ir 87,6 proc. Brazilijoje.

Visuose minėtuose regionuose tyrimuose dalyvavo 39,321 tūkst. žmonių ir bendras vakcinos veiksmingumas užkertant kelią sunkiai infekcijos formai siekė 85,4 proc., tačiau, įskaitant lengvesnes ligos formas, jis buvo mažesnis ir sudarė 66,1 procento.

Tačiau labai svarbu tai, jog, atlikus įvairių demografinių grupių analizę, nebuvo nustatyta jokių didelių veiksmingumo skirtumų, susijusių su amžiumi, rase ar žmonėmis, kurie serga gretutinėmis ligomis.

Žinia apie naują patvirtintą vakciną buvo paskelbta po to, kai JAV Atstovų Rūmuose buvo patvirtintas 1,9 trln. JAV dolerių vertės priemonių rinkinys, kuriame, be kita ko, numatytos 1400 JAV dolerių išmokos amerikiečiams ir milijardų dolerių skyrimas vakcinos pristatymui. Šis finansavimas turėtų leisti atverti mokyklas ir suteikti papildomo finansavimo vietos valdžios institucijoms. Jam dar turi pritarti Senatas.

Iki birželio – 100 mln. dozių

Be „Johnson & Johnson“ vakcinos, Jungtinėse Valstijose jau naudojamos bendrovių „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ sukurtos vakcinos, kurios buvo patvirtintos gruodžio mėnesį.

Mažiausiai vieną dozę dviem dozėmis suleidžiamų „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“vakcinų Amerikoje yra gavę per 65 mln. žmonių. Tačiau „Johnson & Johnson“ vakcina yra suleidžiama viena doze ir ją galima laikyti įprastoje šaldytuvo temperatūroje.

„Johnson & Johnson“ yra paskelbusi, jog sieks iki kovo pabaigos pristatyti 20 mln. vakcinos dozių, o iki birželio – 100 mln. dozių, nors Jungtinės Valstijos spaudžia spartinti pristatymą.

Apribojimai Europoje

Tuo metu Europos šalys ir toliau gyvena galiojant vieniems griežčiausių pasaulyje apribojimų. O Prancūzijoje jie ką tik buvo dar labiau sugriežtinti. Šiaurinis Diunkerkas ir pietinė Nica savaitgalį įvedė karantiną, kad sustabdytų viruso plitimą.

Pandemijai visame pasaulyje nusinešus daugiau nei 2,5 mln. gyvybių, apribojimai vėl įvedami arba griežtinami įvairiose šalyse nuo Brazilijos ir Čekijos.

Net ir santykinai nenukentėjusios Naujosios Zelandijos didžiausiame Oklendo mieste šeštadienį vėl buvo įvestas karantinas po to, kai miestas buvo tris dienas užsidaręs. Nedidelis naujų atvejų skaičius siejamas su viena mokykla, tačiau bendras šalies atvejų skaičius vis tiek yra nepalyginamai mažesnis nei Europos ir Amerikos žemynų šalių.

„Ilgasis“ COVID-19

Visame pasaulyje didėja nerimas dėl vadinamojo „ilgojo“ COVID-19 – chroniškos ligos formos, kuomet persirgę žmonės ne vieną mėnesį jaučia vienus ar kitus simptomus.

31 metų meksikietė inžinierė Areli Torres AFP agentūrai sakė, kad ji sirgo kelias dienas pernai birželį, tačiau praėjus ir keliems mėnesiams ji jaučia kai kuriuos simptomus, įskaitant ir kai kurių kūno dalių aptirpimą.

„Viskas yra labai neapibrėžta. Viskas iki šiol buvo kančia. Jau kreipiausi į keturis gydytojus“, – sakė moteris ir pridūrė, kad prireikė net kelių mėnesių teisingai diagnozei nustatyti.

Pasaulio sveikatos organizacija šią savaitę paragino vyriausybes teikti prioritetą infekcijos ilgalaikių pasekmių supratimui, nes ilgalaikės ligos pasekmės veikia kitas sritis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min