15min be reklamos
2023 01 28, 11:19

JAV Memfio miestas paskelbė incidento, kai policija mirtinai sumušė žmogų, įrašus

JAV Memfio miestas penktadienį paskelbė šiurpaus incidento, kai policija mirtinai sumušė 29 metų juodaodį, vaizdo įrašus.
Po policijos sulaikymo Tyre'as Nicholsas mirė ligoninėje
Po policijos sulaikymo Tyre'as Nicholsas mirė ligoninėje / „Scanpix“/AP nuotr.

Tyre'as Nicholsas, sausio 7 dieną sustabdytas kelyje dėl, Memfio policijos departamento teigimu, neatsargaus vairavimo, nuožmiai mušamas šaukėsi motinos, rodo policininkų nešiojamų ir gatvės saugumo kamerų padaryti įrašai.

T.Nicholsui po trijų dienų – sausio 10-ąją – mirus, šalyje pasigirdo raginimai protestuoti, nuogąstaujama dėl galimų neramumų.

Ketvirtadienį penkiems buvusiems Memfio policijos pareigūnams, kurie visi taip pat yra juodaodžiai, buvo pateikti kaltinimai antrojo laipsnio žmogžudyste.

Penktadienį paskelbtuose įrašuose matyti, kaip policininkai sulaiko T.Nicholsą, bando panaudoti prieš jį elektros šoko ginklą „Taser“, kaip jis ištrūksta ir kaip pareigūnai jį pasiveja. Vėlesniuose įrašuose matyti, kaip policininkai daužo ir spardo T.Nicholsą, o šis šaukiasi motinos ir dejuoja.

Viename ypač šiurpiame įraše matyti, kaip policininkai kelis kartus spiria vyrui į veidą.

JAV prezidentas Joe Bidenas išreiškė pasipiktinimą ir didelį skausmą dėl paskelbtos medžiagos, ir sakė, kad žmonių pasipiktinimas bus pateisinamas.

J.Bidenas pakartojo raginimą protestuoti taikiai ir sakė: „Tie, kas siekia teisingumo, neturėtų griebtis smurto ar naikinimo.“

Anksčiau penktadienį aukos motina RowVaughn Wells emocingoje spaudos konferencijoje taip pat ragino laikytis rimties, o jos sūnų sumušusiems pareigūnams pasakė: „Padarę tai užtraukėte gėdą savo šeimoms.“

J.Bidenas pasikalbėjo su R.Wells, kuri, pasak jo, išgyvena „siaubingą skausmą“.

T.Nicholsas, ketverių metų vaiko tėvas, dirbo siuntų bendrovėje „FedEx“, mėgo važinėtis riedlente ir fotografuoti, ant rankos buvo išsitatuiravęs motinos vardą.

Paskelbus vaizdo įrašus Memfio centre susirinko apie 50 protestuotojų. Vėliau jie žygiavo viena pagrindinių gatvių, skanduodami „Nėra teisingumo – nėra taikos“, „Sakyk jo vardą: Tyre'as Nicholsas“.

Maždaug 100 žmonių buvo susirinkę Niujorko Taimso aikštėje. Jie skandavo panašius šūkius ir laikė transparantus su užrašais „Nutraukite policijos terorą“.

Baltieji rūmai pranešė, kad aukšto rango pareigūnai informavo keliolikos miestų, įskaitant Atlantą, Čikagą ir Filadelfiją, merus apie federalinę pagalbą, jei kiltų protestų.

Memfio policijos viršininkė Cerelyn Davis T.Nicholso sulaikymo įrašus palygino su tais, kuriuose užfiksuotas Rodney Kingo, tapusio rasinės įtampos Amerikoje simboliu, sumušimas 1991 metais. 1992-aisiais išteisinus R.Kingą sumušusius pareigūnus Los Andžele kilo ir kelias dienas truko riaušės, nusinešusios daugiau kaip 60 gyvybių.

T.Nicholso mirtis taip pat iškart pradėta lyginti su George'o Floydo nužudymu 2020 metų gegužę Mineapolyje. Incidentas, kai baltasis policininkas uždusino juodaodį G. Floydą keliu spausdamas jam kaklą, taip pat buvo nufilmuotas.

Greitai išplitus G.Floydo mirties vaizdo įrašui, visoje šalyje kilo masinių protestų, kartais smurtinių, banga, buvo pradėti nagrinėti rasinių santykių ir policijos žiaurumo JAV klausimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min