Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV neseka, kur išleidžiami Afganistano atstatymui skirti milijardai

Anot auditorių, praktiškai neįmanoma nustatyti, kur ir kaip buvo panaudoti Afganistano atstatymui skirti milijardai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Anot auditorių, praktiškai neįmanoma nustatyti, kur ir kaip buvo panaudoti Afganistano atstatymui skirti milijardai.
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV valdžia Afganistano atstatymui nuo 2001 metų išleido per 55 mlrd. JAV dolerių (137 mlrd. Lt), tačiau negali paaiškinti, kur ir kaip šios lėšos buvo panaudotos.

Pirmąjį išsamų lėšų panaudojimo auditą atlikęs specialus JAV Kongreso įsteigtas komitetas nustatė, jog 2007-2009 metais išleistus 17,7 mlrd. dolerių pasidalino per 7 tūkst. rangovų. Didžioji dalis šių lėšų atiteko vos 41-am rangovui, praneša BBC.

Auditoriai pastebėjo, jog informacijos apie lėšas, panaudotas iki 2007 metų, nėra. Nustatyta, jog JAV valstybinės agentūros nekaupia sutarčių su rangovais, todėl negali aiškiai nurodyti, kaip buvo paskirstyta didžioji dalis lėšų. Be to, lėšas skirstančios organizacijos nekoordinuoja veiksmų tarpusavyje.

„Auditas rodo, kad nagrinėti painų kontraktų labirintą yra sunku“, – rašoma komiteto išvadoje. Anot auditorių, nežinant, kam lėšos yra skiriamos, valdyti sistemą yra praktiškai neįmanoma.

Kitoje ataskaitoje pažymima, jog šeši Afganistano policijos pastatai, kurie JAV mokesčių mokėtojams kainavo per 5,5 mln. dolerių, yra netinkami eksploatacijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min