Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV nori daugiau karių siųsti į Rumuniją

JAV kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Amerikos Valstijų vadovai kreipėsi į Rumunijos valdžią su prašymu padidinti amerikiečių karių ir lėktuvų, dislokuojamų šioje šalyje, skaičių, pareiškė Rumunijos prezidentas Traianas Basescu, praneša Tvn24.pl.

Amerikiečiai nori papildomai atsiųsti 600 karių ir nenurodomą kiekį technikos. 

Rumunijos prezidentas neatskleidė, kokius lėktuvus JAV ketina siųsti į Rumuniją, taip pat oficialiai nenurodoma, ar toks prašymas susijęs su situacija Ukrainoje ir Rytų Europos šalių-NATO narių prašymais stiprinti jų gynybą bei didinti sąjungininkų pajėgas jų teritorijose.

Amerikiečiai nuo 1999 metų naudojasi viena Rumunijos karine baze, esančia šalia oro uosto netoli Konstancos miesto. Pajėgos čia buvo itin sustiprintos 2003-aisiais, prasidėjus invazijai į Iraką. Ši bazė tapo vienu iš pagrindinių tranzitinių punktų pakeliui iš JAV į Artimuosius Rytus.

Pastaraisiais metais JAV nemažai investavo modernizuodama bazę ir ją plėsdama, dabar ji yra pagrindinė karių, grįžtančių iš Afganistano į JAV, stotelė. Šiuo metu čia įsikūrę apie tūkstantis amerikiečių karių, jie užsiima logistika. Bazėje dislokuoti ir keturi transportiniai lėktuvai C-17 bei keletas keleivinių orlaivių.

Ši bazė yra vos už 400 km nuo Krymo ir 300 km nuo Padniestrės. Tai dvi teritorijos, dėl kurių Rusija konfliktuoja su Ukraina, Moldova ir Vakarų šalimis.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min