Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV nusigręžė per anksti

B.Obama
AFP/„Scanpix“ nuotr. / B.Obama
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Grupė buvusių Rytų Europos šalių vadovų bei intelektualų laišku kreipėsi į JAV prezidentą Baracką Obamą. Jame įspėjama, jog iki šiol artimu Amerikos sąjungininku laikytas regionas patiria didelį išbandymą dėl Rusijos „revizionistinio" elgesio ir regiono reikšmės sumažėjimo Vašingtono užsienio politikoje. Visuomenės veikėjai atkreipia B.Obamos dėmesį į „didėjantį regione nervingumą", į abejones, ar nori ir gali NATO, kilus krizei, apginti Vidurio ir Rytų Europą.

Tarp pasirašiusiųjų dokumentą yra buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas, buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas, buvęs Estijos premjeras Martas Laaras, buvusi Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga, buvę Lenkijos vadovai Lechas Walęsa bei Aleksanderas Kwasniewskis – iš viso 22 žmonės.

Autoriai ragina JAV ir Europą vėl sutelkti dėmesį į transatlantinius santykius ir sudaryti glaudaus bendradarbiavimo programą artimiausiems 20 metų. Reiškiamas susirūpinimas, kad santykiai su Rusija nepagerėjo ir Maskva nepripažino Vidurio bei Rytų Europos šalių absoliutaus suverenumo. Rusija naudoja atviras ir slaptas ekonominio karo priemones, pradedant energetikos išteklių blokadomis, politiškai motyvuotomis investicijomis ir baigiant papirkinėjimu bei manipuliavimu žiniasklaida. Kritikuojami Vašingtono užsienio politikos „realistai", kurie turi didelę įtaką B.Obamai.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min