Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 8d. 07:15

Nesusipratimas JAV oro laineryje: nukenksmintas „teroristas“ tiesiog norėjo parūkyti (papildyta 7.35 val.)

Denverio oro uostas
Denverio oro uostas

Naujausiais duomenimis, keleivis, kuris, kaip manyta, norėjo susprogdinti lėktuvą, viso labo užsirūkė tualete.

Pirmiausia užsienio žiniasklaidoje buvo paskelbta, kad kompanijos  „United Airlines“ lėktuvo, kuris balandžio 7 dienos vakarą  skrido iš Vašingtono į Denverį, keleivis bandė susprogdinti užtaisą. Tačiau jam pavyko užbėgti už akių, praneša kanalas ABC.

Lėktuvui nusileidus Denveryje numanomas teroristas buvo perduotas policijos ir saugumo agentams. Pirminiais duomenimis, tai Mohammedas al Modadi, Kataro vicekonsulas Vašingtone.

Kol kas neišaiškinti tikrieji Mohammedo ketinimai. Liudininkai pasakoja, kad jis lėktuve bandė „padegti savo batus“. Remdamiesi pirmine informacija pareigūnai Mohammedą priskyrė „batų teroristų“ kastai. Jie sprogmenis slepia avalynėje.

Šiuo metu M.al Modadi yra apklausiamas. Tuo tarpu CNN teigia, kad vicekonsulo batuose jau rastas ir sprogmuo. Kiti šaltiniai šios informacijos dar nepatvirtina: pasigirdo balsų, kad pavojus netikras.  

Laineris sėkmingai nusleido Denveryje, niekas nenukentėjo. Tiesa, į oro uostą keleivinį lėktuvą lydėjo du naikintuvai  F–16, skubiai pakelti į orą. Šiuo metu papildomai tiriamas visas lėktuvo salonas. 

Papildyta 7.35 val. Naujausiais duomenimis, sugautas asmuo sprogmens neturėjo, jo sulaikymo operacija – tik didelis nesusipratimas. Keleivis, kuris, kaip manyta, norėjo susprogdinti lėktuvą, viso labo užsirūkė tualete. Salone pasklidus dūmams į palydovų klausimą „Kas nutiko?„ jis atsakė: „Aš viso labo bandau padegti savo batus.“ Į tokį humorą taip jautriai sureaguota neatsitiktinai. „Batų teroristo“ terminas išplito po 2001 metų incidento, kai britas R. Reidas į „American Airlines“ lėktuvą, skridusį iš Paryžiaus į Majamį, įsinešė sprogmenį, paslėptą bato pade. Laimei, sprogimo išvengta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

20:27
01:03
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min