Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV oro uostuose leista tikrinti net keleivių „intymias vietas“

Naujasis skeneris žmogaus kūną rodo be drabužių
AFP/Scanpix montažas / Naujasis skeneris žmogaus kūną rodo be drabužių.
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV oro uostuose nuo šiol bus leidžiama dar nuodugniau tikrinti keleivius.

Radijo stotis „Echo Moskvy“ praneša, kad JAV oro uostuose sumontuota nauja rentgeno įranga, o saugumo personalui nuo šiol leista „liesti keleivius visur“, tikrinti net genitalijas, jei to reikalauja saugumas.

Naujieji skeneriai gali aptikti net ir ne metalinius daiktus, taip pat sprogstamuosius įtaisus. Naujoji įranga sumontuota, kai krovininiuose lėktuvuose, skridusiuose į JAV, rastos bombos. Tiesa, žmogaus teisių gynėjai jau pareiškė, kad tokios saugumo priemonės – šiurkštus pažeidimas.

Tačiau didžiausią nepasitenkinimą sukelia ne „viską matantys“ naujausi skeneriai, o galimybė saugumo darbuotojams liesti visas be išimties keleivių kūno dalis. Remiantis naujausiomis instrukcijomis, jei skenerio nuotraukoje matomi „keisti, neidentifikuojami dalykai“, oro uosto saugumo tarnybos gali apieškoti keleivį „individualiai“. Vadinasi, apsaugos darbuotojai (darbuotojos) gali liesti ir krūtis, ir sėdmenis, ir lyties organus. 

Kai kurie keleiviai jau piktinasi ir vadina tokias priemones pernelyg intymiomis. Pilotai ir stiurdesės taip pat mano, kad toks apieškojimo būdas peržengia padorumo ribas.

Nors į tokiai „individualią“ patikrą gali būti pakviestas bet kuris keleivis, jau sudarytas 14-os pavojingiausių valstybių sąrašas. Jis nedetalizuojamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min