Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV pareigūnas: afganistaniečiai smerkia padažnėjusius išpuolius prieš lietuvių karius

Į užduoties vykdymą išvykęs „Aitvaras“
SOP archyvo nuotr. / Į užduoties vykdymą išvykęs „Aitvaras“
Šaltinis: BNS
0
A A

Vietos gyventojai Afganistano Goro provincijoje nepritaria padažnėjusiems išpuoliams prieš lietuvių karius, ketvirtadienį sakė Vilniuje viešintis aukšto rango JAV pareigūnas.

Į tarptautinę konferenciją Vilniuje atvykęs JAV civilinės misijos atstovas Afganistano vakaruose Bradas Hansonas sakė, kad saugumo situaciją provincijoje, kur tarnauja apie 150 Lietuvos karių, galimai blogina Talibano bandymai užmegzti ryšius su nusikalstamomis struktūromis šalies vakaruose.

„Turėjau galimybę pakalbėti su vienu iš pilietinės visuomenės lyderių Goro provincijoje. Paklausiau, ką žmonės mano apie pastaruosius incidentus. Jis sakė, kad vyraujanti nuomonė Čagčarane yra neigiama“, – žurnalistams Vilniuje sakė JAV civilinės misijos atstovas Afganistano vakaruose Bradas Hansonas.

„Netiesiogiai iš kitų šaltinių taip pat girdėjau, kad žmonės buvo labai tuo nepatenkinti ir kad tai neatspindi eilinio žmogaus gatvėje požiūrio į provincijos atkūrimo grupę“, – pridūrė JAV pareigūnas.

Iki šiol sąlyginai ramia laikytoje Goro provincijoje Afganistano vakarinėje dalyje pastaruoju metu padažnėjo smurtinių išpuolių. Per naujausią iš jų spalio viduryje šalia lietuvių karių stovyklos susisprogdino savižudis.

Atsižvelgiant į situaciją, provincijoje svarstoma galimybė nuolat dislokuoti Afganistano nacionalinės armijos pajėgas.

„Reikia tikėtis, kad sprendimas bus priimtas netrukus. Žinau, kad tai labai rimtai svarstoma“, – sakė B.Hansonas.

Nuo rugpjūčio pabaigos prieš Lietuvos karius Afganistane įvykdyti keturi išpuoliai. Per vieną iš jų rugsėjo 23 dieną buvo sužeisti du Lietuvos kariai, kuriuos apšaudė Afganistano policijos uniformą vilkintis vietos gyventojas.

Anot B.Hansono, įvardyti konkrečių incidentų organizatorius yra sudėtinga, bet matoma bendra tendencija, kad iš Afganistano pietų stumiami Talibano kovotojai bando stiprinti pozicijas, megzdami ryšius su kriminalinėmis struktūromis.

„Dalis Talibano, judėdami iš pietų, bando užmegzti ryšius su egzistuojančiais nusikalstamasis elementais, kad šie elementai veiktų taip, kaip naudinga Talibanui“, – sakė JAV civilinis atstovas, dirbantis Herate.

Analitikai neramiausiais laiko pietinius Goro rajonus, į kuriuos, kaip manoma, atvyksta priešiškų pajėgų kovotojai, kurie ieško vietos pailsėti ar juos iš pietinės Helmando provincijos išstumia koalicinės pajėgos.

Tikimasi, kad žiemą, kai judėjimas kalnuotoje Goro provincijoje yra apsunkintas, padėtis bus ramesnė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min